Uwaga na fałszywe strony Fotka.pl z wirusem

13-11-2007, 19:32

Od kilku godzin polscy internauci otrzymują e-maile, których nadawcy podszywają się pod serwis Fotka.pl. Odbiorcy zachęcani są do odwiedzenia strony do złudzenia przypominającej wspomniany serwis, a zawierającej wiadomość od pewnego "sexy" użytkownika.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Po wejściu na podrobioną pod serwis Fotka.pl stronę odwiedzającemu ukazuje się profil użytkownika Sexy25 oraz ostrzeżenie, iż jego przeglądarka ma wyłączoną obsługą Flash i by poprawnie działały niektóre opcje serwisu Fotka.pl należy pobrać i zainstalować Flash_Player w wersji 9.0.47.

W rzeczywistości plik, do którego kieruje odnośnik z powyższego ostrzeżenia, to wirus! - informuje Rafał Agnieszczak, właściciel Fotka.pl, na blogu tego serwisu i radzi by nie stosować się do zaleceń komunikatu podrobionej strony.

Adres do fałszywej strony z wirusem może zmylić wielu początkujących internautów. Zaczyna się on od znajomego użytkownikom Fotka.pl ciągu znaków, jednak dalsza jego część - po domenie .pl - powinna już wzbudzić podejrzenia:

http://www3.fotka.pl.cookie7996.kdiwr5.hk/(uciete)

Fałszywa strona z podrobionym serwisem Fotka.pl nadal działa. Poniżej zrzut ekranu próby oszustwa i zachęty do pobrania wirusa:

fałszywa strona fotka.pl

LinkScanner - darmowe narzędzie internetowe, które pozwala nam sprawdzić, czy pod wybranym adresem nie znajdują się jakieś niebezpieczne niespodzianki - informuje o istnieniu złośliwego oprogramowania. Warto korzystać z tego typu narzędzi, na przykład w takich przypadkach jak opisany powyżej.


Dziękujemy Mikołajowi "Mikki" za podesłanie informacji.


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag spoofingtag phishingtag LinkScannertag Fotka.pltag Flashtag FakeFlash
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.