Uwaga na akumulatory EFEST do e-papierosów. Mogą być niebezpieczne

02-02-2016, 08:49

Akumulatory litowo-manganowe EFEST mogą być niebezpieczne. Ich obudowa może pękać, a uwolnienie elektrolitu o wysokiej temperaturze może się skończyć oparzeniem.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega przed akumulatorami litowo-manganowymi EFEST, model IMR 18650 3,7 V 3000mAh. Były one wyprodukowane w Chinach i są przeznaczone do użytku w urządzeniach wymagających dużej wydajności prądowej, w tym w e-papierosach.

Akumulator EFEST

Podczas przekroczenia nominalnego prądu rozładowania akumulatora następuje gwałtowny wzrost temperatury, co skutkuje przegrzaniem znajdującego się w ogniwie elektrolitu oraz wzrostem ciśnienia wewnątrz akumulatora. W przypadku niezadziałania ciśnieniowego zaworu bezpieczeństwa w akumulatorze, może nastąpić rozerwanie obudowy akumulatora oraz uwolnienie elektrolitu o wysokiej temperaturze. Może to prowadzić do zapłonu odbiornika przyłączonego do akumulatora i do oparzeń skóry użytkownika lub innych obrażeń. Kontakt z wyciekającym elektrolitem może działać drażniąco na skórę.

Przedsiębiorca wstrzymał sprzedaż produktu i powiadomił o zagrożeniu swoich dystrybutorów. Ponadto w punktach sprzedaży detalicznej zamieszczona zostanie informacja o prowadzonej kampanii i procedurze zwrotu produktu. Przedsiębiorca zwrócił się również do swoich dystrybutorów o umieszczenie analogicznej informacji w prowadzonych przez nich placówkach.

Klienci, którzy nabyli przedmiotowy produkt w sklepie internetowym powinni zostać powiadomieni o zagrożeniu i możliwości zwrotu. Informacji związanych z kampanią udziela CHIC Sp. z o.o. Sp. k. (adres: Al. Wojska Polskiego 23c, 63-500 Ostrzeszów; tel. 62 738 88 52, nr czynny od poniedziałku do piątku, od godz. 8:00 do 16:00).


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy