Usprawnione wyszukiwanie w Gmailu

17-05-2012, 11:40

Obecnie wpisując adres e-mail w wyszukiwarce Gmaila, internautom prezentowane są dodatkowe informacje na temat wskazanego kontaktu. Poprawiono również integrację z serwisem Google+.

Nad wynikami wyszukiwania w Gmailu będą się teraz wyświetlały awatary osób zaangażowanych w dany wątek. Wystarczy kliknąć na obrazek, by przejść do szczegółów danego kontaktu - czytamy na blogu usługi pocztowej od firmy Google.

Czytaj także: Ponad 15 milionów pobrań aplikacji z Google Play

Do tej pory po wpisaniu adresu e-mail w wyszukiwarkę Gmaila użytkownikom wyświetlano tylko listę wątków, w które zaangażowany był dany kontakt. Teraz najpierw prezentowane są dodatkowe informacje, jak numery telefonów czy możliwość szybkiego zainicjowania czatu w ramach serwisu społecznościowego Google+.

Poprawiła się również sama obsługa "Kręgów". Bez problemu ograniczymy teraz wyniki wyszukiwania do mniejszej grupy znajomych, wpisując w wyszukiwarce Gmaila "circle: [nazwa kręgu]". Umożliwia to łatwiejsze dotarcie do wiadomości wymienianych z najbliższymi bądź na przykład oddzielenie korespondencji służbowej od osobistej.

Warto przypomnieć, że wyszukiwarkowy gigant już od jakiegoś czasu poprawia integrację Gmaila z witryną Google+. Niedawno firma umożliwiła na przykład użytkownikom swojej usługi pocztowej dodawanie znaczników "+1" bezpośrednio z poziomu Gmaila.

Czytaj także: Oracle wygrywa z Google, ale wielkiej kasy jeszcze nie będzie


Źródło: Gmail Blog
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930