Usługa internetowa ma zastąpić Project Managera

16-08-2010, 15:30

Małych firm często nie stać na dedykowanych PM. Prowadzone przez nie projekty mogą być jednak uporządkowane i efektywne. Coraz więcej firm zadania Project Managera powierza bowiem... wyspecjalizowanym aplikacjom internetowym (SaaS).

W rozwoju każdej firmy przychodzi moment, gdy projekty zaczynają się nawarstwiać, deadline'y gonią, a my "nie wiemy, w co ręce włożyć". Project Manager w takim przypadku zrobiłby dwie rzeczy: zebrał w jednym miejscu wszystko, co dotyczy każdego z projektów (pliki, wiadomości, etc.) oraz określił zadania do wykonania i przekazał je odpowiednim pracownikom.

>> Czytaj też: Wypożyczanie oprogramowania tańsze niż kupno

Sonda
Korzystasz z usług SaaS?
  • Tak
  • Nie
  • Zacznę korzystać
wyniki  komentarze

Biznesq porządkuje informacje dotyczące projektu (nazwa, opis, data, klient, uczestnicy, pliki, wiadomości). Zbiera wszystko w jednym miejscu, byśmy niczego nie musieli szukać. By robić to efektywnie, każdy z pracowników otrzymuje w Biznesq osobisty system zarządzania zadaniami oparty na słynnej metodologii Getting Things Done. Wymusza on na pracowniku skupienie się na jednym zadaniu w danym momencie, co zdaniem twórców znacznie zwiększa jego efektywność.

Projekt w Biznesq
fot. - Projekt w Biznesq
 Biznesq to aplikacja SaaS (Oprogramowanie jako Usługa). Pracujemy więc w przeglądarce internetowej, dzięki czemu do projektów i zadań mamy dostęp z dowolnego miejsca na świecie. Dzięki przyjaznemu modelowi opłat już w 2011 r. udział aplikacji SaaS w amerykańskich MŚP ma wynieść - według analiz firmy Saugatuck Technology - aż 65%. Sam Microsoft zapowiada nowy pakiet Office jednocześnie w wersji pudełkowej oraz w wersji SaaS.

>> Czytaj też: Po słabym 2009 r. Power Media stawia na księgowość internetową

Producenci Biznesq stosują kilka poziomów zabezpieczeń. Serwery z danymi firmy zabezpieczone są zarówno przed fizycznym uszkodzeniem sprzętu, jak i niepowołanym dostępem. By się do nich dostać, musimy każdorazowo podać znane tylko nam hasło. Bezpieczeństwo na linii serwer-firmowe komputery gwarantuje zaś certyfikowane, szyfrowane połączenie SSL.

Koszt zatrudnienia przeciętnego Project Managera (załóżmy 5000 netto/mies.), a oprogramowania Biznesq (od 59 do 300 zł netto/mies.), wskazuje na duże różnice. Aplikacje typu Biznesq nie zastąpią Project Managera przy dużych projektach z stekami uczestników.

Więcej informacji na stronie: biznesq.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy