Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Uruchomiono komercyjne łącze o prędkości 100 Gb/s

29-06-2010, 15:09

T-Systems i Alcatel-Lucent zrealizowały połączenie między centrami przetwarzania danych Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie i Akademii Górniczej we Freibergu za pomocą komercyjnego łącza 100 Gb/s o długości 60 km, z wykorzystaniem technologii optycznej i routingu IP.

Rozwiązanie ma zapewniać wyjątkową wydajność i kompatybilność w sieciach rdzeniowych, brzegowych i miejskich. Dane przekazywane łączem 100G między dwiema uczelniami technicznymi są przetwarzane w czasie rzeczywistym i transmitowane na jednej długości fali.

>> Czytaj też: Przetarg na szybkie łącza pod koniec roku

Bardzo duża przepustowość, jaką zapewnia technologia 100G, umożliwi lepszą współpracę między ośrodkami naukowymi i zostanie wykorzystana do wprowadzenia bardziej zaawansowanych opcji usług internetowych typu „cloud computing” oraz upowszechnienia aplikacji multimedialnych ułatwiających pracę zespołową.

Sonda
Będzie więcej połączeń w technologii 100G?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

Pracownicy naukowi obydwu uczelni wykorzystują tę instalację do analizowania zapotrzebowania na zasoby klastrów serwerów wirtualnych, sieciowych systemów plików Lustre, sieciowej pamięci masowej oraz aplikacji do wideokonferencji działających w czasie rzeczywistym pod dużym obciążeniem.

>> Czytaj też: Łącza poniżej 1 Mb/s coraz rzadsze

Jeśli chodzi o wydajność sieci, nie ulega wątpliwości, że idziemy w kierunku społeczeństwa gigabitowego, co wymaga gigabitowych sieci — mówi Hagen Rickmann, szef działu innowacji i zarządzania produktami w firmie T-Systems. — Musimy mieć możliwość stałego, ekonomicznego dostosowywania sieci do wciąż rosnącego zapotrzebowania na przepustowość. Przetestowanie nowej technologii 100G w warunkach rzeczywistych pomiędzy Dreznem i Freibergiem to ważny krok w tym kierunku — dodaje.

Już w 2005 roku podczas konferencji ECOC (European Conference and Exhibition on Optical Communication) w Szkocji laboratoria Bell Labs (dział badawczo-rozwojowy Lucent Technologies) poinformowały o zbudowaniu połączenia optycznego. Łącze transmitowało sygnały Ethernetowe z szybkością 100 Gb/s.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

HTC Desire w ofercie EryOstatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik