UPC rośnie liczba klientów dostępu do internetu

14-05-2008, 12:30

W pierwszym kwartale 2008 roku UPC Polska zyskała więcej klientów usługi szerokopasmowego dostępu do internetu niż abonentów usługi telefonicznej. Firma poinformowała także o uruchomieniu sprzedaży usługi telewizji cyfrowej.

Sonda
Oferowana przez różnych operatorów usługa triple play
  • interesuje mnie, ale nie jestem w zasięgu żadnej oferty
  • nie interesuje mnie, choć jestem w zasięgu oferty
  • nie jestem w zasięgu oferty i nie interesuje mnie
  • jestem w zasięgu i wkrótce będę jej użytkownikiem
  • korzystam i nie jestem zadowolona(y)
  • korzystam i jestem zadowolona(y)
wyniki  komentarze

UPC Polska to dostawca potrójnej usługi: telewizji, internetu i telefonii poprzez sieć telewizji kablowej. Po pierwszych 3 miesiącach 2008 roku firma pochwaliła się przyrostem liczby klientów korzystających z usługi szerokopasmowego dostępu do internetu oraz abonentów usługi telefonicznej.

W pierwszym przypadku liczba klientów wzrosła z 300 tys. odnotowanych na koniec 2007 roku do 326 tys. Z kolei w przypadku usługi telefonicznej UPC Polska pozyskała w omawianym czasie 18 tys. abonentów - wzrost ze 110 tys. na koniec 2007 roku do 128 tys. na koniec I kwartału 2008 r.

Według Simona Boyda, Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego UPC Polska, firma utrzymuje tempo wzrostu dzięki stale rosnącej popularności potrójnej usługi (tzw. triple play), na którą decyduje się coraz większa liczba klientów. Operator jednak nie podaje dokładnej liczby użytkowników triple play ani klientów telewizji kablowej - z komunikatów prasowych wynika, że jest ich ponad milion.

Od początku maja br. w aglomeracji warszawskiej UPC wprowadziła do oferty także usługę telewizji cyfrowej. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, użytkownicy tej usługi otrzymają, oprócz dostępu do kanałów HD i programów w cyfrowej jakości obrazu i dźwięku, także nowe funkcjonalności. W najbliższych tygodniach UPC Polska wprowadzi ofertę telewizji cyfrowej w aglomeracji katowickiej, Opolu, Wrocławiu i Krakowie.


Źródło: UPC
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy