Uniwersytet SWPS jako pierwsza na świecie uczelnia udostępnił na Spotify wykłady popularnonaukowe

Danuta Pawlak 28-04-2017, 13:29

Na Spotify obecnych jest już kilka uniwersytetów (głównie z USA), ale dzielą się one ze swoimi społecznościami jedynie playlistami z muzyką polecaną do nauki czy ćwiczeń. Uniwersytet SWPS jako pierwsza na świecie uczelnia udostępnił wszystkim użytkownikom serwisu popularnonaukowe wykłady, wprowadzając tym samym naukę na najpopularniejszą platformę streamingową globu.

Spotify to najpopularniejszy na świecie serwis streamingowy, umożliwiający legalne słuchanie muzyki, w dowolnym czasie i miejscu. Korzystać z niego można za pomocą smartfonów, tabletów, komputerów, konsol i telewizorów. Serwis dostępny jest w większości państw Europy, obu Ameryk, Australii, Nowej Zelandii i na obszarze niektórych krajów azjatyckich. Liczba użytkowników usługi przekroczyła 100 milionów i społeczność ta z każdym rokiem dynamicznie rośnie.

- Pojawienie się Uniwersytetu SWPS na Spotify to dla nas kolejny ważny krok w popularyzacji nauki - tłumaczy Kinga Nowacka, Dyrektor Marketingu Uniwersytetu SWPS. - Od kilku lat z powodzeniem upowszechniamy wiedzę, nie tylko w ramach studiów, ale również poprzez otwarte wykłady i warsztaty organizowane na naszej Uczelni, a także w sieci, poprzez nasze media społecznościowe. Wierzymy, że dzięki obecności w tak popularnym miejscu, jakim jest Spotify, będziemy mogli dzielić się wiedzą z jeszcze większą liczbą osób zainteresowanych rozwojem.

Uniwersytet SWPS od lat prowadzi aktywne działania popularyzujące naukę, zarówno w murach Uczelni, jak i poprzez internet. Dzięki temu umożliwia rozwój każdej zainteresowanej osobie, niezależnie od czasu i miejsca, w jakim się znajduje. Projekty popularnonaukowe Uniwersytetu SWPS są najpopularniejszymi i najlepiej ocenianymi wśród polskich uczelni, co jest doceniane nie tylko przez ekspertów ale przede wszystkim przez społeczność uczelni. Pierwszych 10 wykładów popularnonaukowych dostępnych jest dla każdego, oczywiście bezpłatnie, na stronie Spotify.


Źródło: Uniwersytet SWPS
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy