UNICEF: Pomóż ofiarom trzęsienia na Haiti

14-01-2010, 11:44

Wczoraj wybrzeże Haiti dotknęło największe od 200 lat trzęsienie ziemi. Epicentrum zlokalizowane było w pobliżu stolicy kraju - Port-au-Prince. UNICEF już rozpoczął akcję ratunkową, a w Polsce organizacja zwróciła się w trybie pilnym do MSWiA z wnioskiem o otwarcie zbiórki publicznej. Datki można już wpłacać na stronie UNICEF.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


UNICEF chce na Haiti zapewnić dostęp do czystej wody, urządzeń sanitarnych i podstawowej opieki zdrowotnej. Ponadto organizacja mobilizuje środki i siły, by zapewnić najmłodszym ochronę przed przemocą.

W Polskim Komitecie Narodowym UNICEF pracuje sztab kryzysowy, który monitoruje sytuację w kraju dotkniętym klęską. UNICEF Polska podjął ponadto decyzję o przekazaniu pierwszych 100 tysięcy złotych na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti. Rozpoczęto też zbiórkę pieniędzy. Można wpłacać swoje darowizny za pośrednictwem strony www.unicef.pl (sekcja "Wpłaty online"). Na stronie znajdziemy też numer konta, na które można przekazywać pieniądze.

UNICEF zwraca uwagę na to, że już przed trzęsieniem ziemi sytuacja mieszkańców Haiti była trudna. Ten biedny kraj jest często nawiedzany przez katastrofy naturalne, boryka się ze skutkami wielu lat przemocy, niestabilności i braku bezpieczeństwa.

Dostęp do podstawowych usług Haiti już wcześniej był ograniczony. Wiele dzieci i kobiet każdego dnia musiało walczyć o zapewnienie podstawowych potrzeb, takich jak wyżywienie, czysta woda, edukacja i ochrona przed przemocą. Haiti to także jeden z najgęściej zaludnionych krajów na świecie, co przyczynia się do szybkiego rozprzestrzeniania się chorób i epidemii.

W chwili pisania tego tekstu różne źródła mówią o nawet 100 tys. śmiertelnych ofiar kataklizmu. Polski MSZ zbiera informacje o Polakach, którzy mogli przebywać na Haiti. Prawdopodobnie w kraju tym znajduje się ośmiu naszych rodaków. Więcej o dramatycznej sytuacji można przeczytać na stronie Dziennik.pl w tekście pt. Są dzielnice, gdzie nie ma nikogo żywego.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag UNICEFtag trzęsienie ziemitag pomoctag kataklizmytag Haiti
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.