Umowa na wyłączność z twórcami serialu "Dark"

21-06-2018, 17:29

Wielbiciele mrocznych nieco oddalonych w czasie historii, takich jak amerykański “Stranger Things”, zapewne znają też powstały na naszym kontynencie “Dark”. Sukces tej serii spowodował, iż Netflix podpisał umowę o współpracy na wyłączność z jej twórcami - to pierwszy taki kontrakt firmy w Europie.

Netflix ogłosił zawarcie kilkuletniej umowy na wyłączność z twórcami jego  najpopularniejszego nieanglojęzycznego serialu zatytułowanego “Dark”. Zgodnie z warunkami kontraktu, pochodzący z Niemiec Jantje Friese i Baran bo Odar, wyprodukują nowe oryginalne seriale i programy.

Co warto o wiedzieć o tych twórcach? Oboje są absolwentami Uniwersytetu Telewizji i Filmu w Monachium. Pracują razem od czasów reżyserskiego debiutu Odara - “Cisza”. Ich ostatni film, “WHO AM I. Możesz być kim chcesz” z Tomem Schillingiem i Elyasem M'Barekiem został dobrze przyjęty podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto w 2014 i odniósł nie tylko komercyjny sukces w Niemczech, ale otrzymał również trzy Niemieckie Nagrody Filmowe i nagrodę Bambi za Najlepszy Film Niemiecki.

Odar, uwzględniony przez magazyn Variety w liście "10 Reżyserów, których warto oglądać" zadebiutował w Hollywood filmem “Bez snu” z udziałem laureatki Oscara Jamie Foxx. Został nagrodzony kilkoma nagrodami Grimme za scenariusz i reżyserię 10 odcinków pierwszego niemieckiego serialu ”Dark”. Baran bo Odar i Jantje Friese pracują obecnie nad drugim sezonem serialu.

Źródła: Publicis Consultants, Netflix


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy