Udostępniono zwiastun pierwszego polskiego filmu 5D

17-06-2010, 19:41

Dzięki współpracy studia Virtual Magic z firmami Budgast S.C. i AMD wkrótce w kinach pojawi się produkcja „Asylum 5D”.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Zwiastun pierwszego polskiego filmu 5D pod tytułem „Asylum 5D” można już obejrzeć w sieci, a cała produkcja jest prawie na ukończeniu. Akcja horroru, utrzymanego w mrocznym klimacie, rozgrywa się w opuszczonym zakładzie dla obłąkanych.

Asylum 5D
fot. - Asylum 5D
Widzowie przeniosą się do korytarzy i sal szpitalnych, gdzie będą świadkami niespodziewanych zdarzeń, a także na własnej skórze przekonają się o grozie tego miejsca. Oficjalna premiera planowana jest na początek lipca, a od 1 maja w wybranych kinach sieci Budgast S.C. trwają już przedpremierowe pokazy pierwszej części filmu.

>> Czytaj też: Piksele w kinie

Projekcje te mają na celu sprawdzenie reakcji widzów na odpowiednio zaplanowane „straszne” momenty w filmie. Większość uczestników seansów jest zaskoczona realizmem doznań, a skuteczność „oddziaływania” filmu potwierdzają krzyki i piski dochodzące z sal kinowych.

„Asylum 5D” straszy, ale nie poprzez sceny przemocy, których w filmie nie ma. Emocji dostarcza za to mroczny klimat i zaskakująco prowadzona fabuła. Nieraz, w normalnym życiu, boimy się tylko cienia, który czai się nocą w kącie sypialni. „Asylum 5D” podąża właśnie tym tropem, pobudzając wyobraźnię i wyostrzając zmysły – mówi Daniel Zduńczyk, reżyser filmu.

Sonda
Byłeś/łaś już w kinie 5D?
  • Tak
  • Nie
  • Nie chodzę do kin
wyniki  komentarze

Technologia 5D, poza trójwymiarowym obrazem, dostarcza dodatkowych bodźców, takich jak zapachy, powiewy wiatru bądź ruchome fotele, zsynchronizowanych z akcją filmu. Dzięki temu widzowie niemal namacalnie przenoszą się w scenerię wyświetlanych obrazów i są niejako otoczeni przez akcję. Mają też wrażenie realnego uczestnictwa w tym, co się dzieje na ekranie: „pełzają” po nich insekty, „spadają” przedmioty.

Firma AMD wyposażyła studio Virtual Magic w procesory komputerowe AMD Phenom II oraz wielordzeniowe procesory AMD Opteron. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w wydarzeniu, które jest z pewnością przełomowe dla polskiego kina. Tej produkcji towarzyszyć będą spore emocje i nadzieje. Wierzymy, że film odniesie prawdziwy sukces nie tylko w Polsce, ale i za granicą – uważa Bruno Murzyn, PR Manager AMD.

W „Asylum 5D” wykorzystano specjalnie opracowaną technologię TRUE 3D. Umożliwia ona odbieranie wykreowanej rzeczywistości w sposób bardzo zbliżony do naturalnego, minimalizując przy tym efekt zmęczenia oczu widza.

>> Czytaj też: Całkowicie darmowe kina internetowe

Trailer „Asylum 5D” można pobrać z oficjalnej strony: www.asylum5dcinema.com. Dostępna jest także wersja stereoskopowa zwiastuna.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag kino 5Dtag Budgasttag Asylum 5Dtag AMD
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.