Udany debiut giełdowy Yelp

02-03-2012, 18:56

Znana usługa Yelp, która pozwala na ocenianie miejsc oraz usług, z sukcesem zadebiutowała dzisiaj na amerykańskiej giełdzie. Cena jej akcji wzrosła w dniu debiutu o kilkadziesiąt procent.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Debiut usługi Yelp okazał się bardzo udany i już w pierwszym dniu notowań, cena akcji wzrosła o 60%. Rozwiązanie ułatwiające promowanie lokalnych produktów ma więc przed sobą według inwestorów świetlaną przyszłość.

Czytaj także: Przycisk +1 także w reklamach graficznych

Jak zauważa agencja Reuters, Yelp dołączył tym samym do korporacji takich, jak LinkedIn czy Groupon, które w pierwszych dniach notowań mocno drożały. Niestety w dłuższej perspektywie wspomniane spółki nie dawały zarobić inwestorom, a ich walory istotnie traciły na wartości.

W rekordowym momencie cena jednej akcji Yelp wzrosła w piątek do 24,6 dolara. Przy takiej wartości usługa wyceniana może być na około 1,43 miliarda dolarów (17-krotność przychodów w 2011 roku). Obecnie na stronie Yelp znaleźć można 25 milionów ocen różnego rodzaju firm, a także oferowanych przez nie usług.

Yelp wystartował w 2004 roku, a za usługą stoją m.in. Jeremy Stoppelman oraz Russel Simmons, którzy współtworzyli również system płatności PayPal. Stoppelman zapewniał niedawno w rozmowie z CNBC, że jego firma chce być "Amazonem lokalnych usług reklamowych". Rekomendacje pozostawiane przez użytkowników usługi Yelp wykorzystuje m.in. Google.

Czytaj także: Ceneo wprowadza rekomendacje produktów


Źródło: Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.