Ubezpieczenie NNW w szkole – jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w internecie?

24-08-2019, 16:44

Ubezpieczenie NNW szkolne to jedna z istotnych kwestii, z którą rodzice muszą się zmierzyć na początku roku szkolnego. Ubezpieczenie to nie jest obowiązkowe, jednak najczęściej podlegają mu wszyscy uczniowie. Niestety, rodzice często nie znają swoich praw oraz możliwości dotyczących zakresu ubezpieczenia. Tymczasem wnikliwe zapoznanie się z ofertą ubezpieczenia pozwala zapewnić optymalną ochronę.

Dziecko w szkole jest narażone nie tylko na fizyczne urazy i nieszczęśliwe wypadki w drodze do szkoły, na lekcji wf-u czy szkolnej wycieczce. Najmłodsi spędzają mnóstwo czasu w internecie, korzystają z portali społecznościowych, dzielą się zdjęciami oraz wymieniają danymi. Takie działania w coraz bardziej cyfrowym świecie stwarzają szereg zagrożeń równie realnych, jak złamanie ręki.

Compensa oferuje ubezpieczenie szkolne, w ramach którego istnieje możliwość skorzystania z pakietu iMe Kids Secure. Usługa umożliwia wprowadzenie kontroli rodzicielskiej i tym samym pozwala chronić dzieci przed niewłaściwymi treściami. Dzięki temu rodzic decyduje o tym, co dziecko może zobaczyć w internecie oraz kontroluje treści publikowane przez pociechę w sieci. Kompleksowa ochrona dziecka to zmartwienie wielu rodziców, dlatego polecamy szczegółowe zapoznawanie się z warunkami ubezpieczenia i dopytywanie o możliwości rozszerzenia podstawowego pakietu. Compensa oferuje nie tylko wypłatę w przypadku zaistnienia trwałego uszczerbku na zdrowiu, ale także wspomnianą kontrolę rodzicielską, wypłaty za dni nieobecności w szkole czy zwrot kosztów rehabilitacji.

Początek nowego roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, zatem warto, aby rodzice zapoznali się już teraz z ofertami ubezpieczeń szkolnych proponowanych przez poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe. To właśnie rodzice są w stanie dokonać najlepszego wyboru polisy, chroniąc kompleksowo swoje pociechy.

Autor: Piotr Majdan, członek zarządu iMe Polska


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930