Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Twórca Wiedźmina przegrywa spór o wydanie gry na Xboxa 360

08-12-2011, 13:41

Orzeczenie Sądu Gospodarczego w Lyonie kończy blisko półroczny spór pomiędzy CD Projekt RED a Namco o prawo do wydania Wiedźmina 2 na konsolę Xbox 360 na terytorium Europy Zachodniej, Azji i Pacyfiku oraz Centralnej i Południowej Ameryki.

W wydanym 6 grudnia 2011 r. orzeczeniu Sąd Gospodarczy w Lyonie zobowiązał CD Projekt RED S.A. do zawarcia z Namco Bandai Partners S.A.S. umowy na dystrybucję Wiedźmina 2 na konsole Xbox 360 na terytoria Europy Zachodniej, Azji i Pacyfiku oraz Centralnej i Południowej Ameryki. Umowa ma zostać zawarta na warunkach odpowiadających warunkom umowy z firmą THQ w terminie 15 dni od doręczenia treści orzeczenia.

- Nie jesteśmy do końca zadowoleni z rozstrzygnięcia francuskiego sądu gospodarczego, niemniej je przyjmujemy. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi deklaracjami obecnie najważniejsze jest dla nas wydanie Wiedźmina 2 w wersji na konsole Xbox 360 z jednoczesną premierą na całym świecie w możliwie najszybszym terminie – powiedział Marcin Iwiński, Członek Zarządu CD Projekt RED S.A.

Czytaj też: Wiedźmin 2 na Xbox 360 jednak zgodnie z planem

Francuski Sąd odrzucił w swoim orzeczeniu roszczenia Namco w zakresie przywrócenia zabezpieczeń kopiowania (DRM), wskazując na prawo CD Projekt RED do ich usunięcia. Orzeczenie zobowiązuje jednocześnie polską spółkę do przywrócenia automatycznej regionalizacji terytorialnej sprzedaży Wiedźmina 2 w portalu GOG.com, należącym do spółki zależnej CD Projekt RED - firmy GOG Ltd, posiadającej prawa do cyfrowej dystrybucji Wiedźmina 2 na całym świecie.

Po terminowym spełnieniu warunków zawartych w orzeczeniu CD Projekt RED ma otrzymać w całości kwotę z tytułu wymagalnej płatności w wysokości 1,025 mln euro, którą uprzednio Sąd nakazał Namco przekazać do sądowego sekwestru.

Rozstrzygnięcie sporu z Namco ma pozwolić CD Projekt RED na rozpoczęcie działań marketingowych na terenie Europy Zachodniej, Azji i Pacyfiku oraz Centralnej i Południowej Ameryki związanych z planowaną w pierwszym kwartale 2012 roku premierą gry na platformę Xbox 360.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik