Twórca Javy opuszcza Google po 4 miesiącach pracy

31-08-2011, 14:32

Jak zapewnia, nie ma to związku ze zbliżającym się procesem dotyczącym wykorzystania elementów należących do Oracle'a w Androidzie.

Niedawno informowaliśmy, że Java jest w ostatnim czasie chętnie wykorzystywana do ataków cyberprzestępców, jednak innego rodzaju problemy może mieć w związku z nią nawet Google.

>>Czytaj także: Toshiba zaprezentuje w Berlinie tablet z Androidem 3.0

Sonda
Android wykorzystuje bezprawnie rozwiązania Oracle'a?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak poinformował serwis MercuryNews, James Gosling, określany też mianem "ojca Javy", zrezygnował z pracy w Google zaledwie po czterech miesiącach. Na swoim blogu wspomina on, że jego kolejnym zajęciem będzie tworzenie oprogramowania dla firmy Liquid Robotics zajmującej się podwodnymi robotami.

Zdaniem Gosslinga odejście nie ma związku z pozwem Oracle'a, w którym firma oskarża Google'a o wykorzystanie elementów Javy do budowy Androida. Gigant Lary'ego Ellisona zwrócił się do sądu już ponad rok temu, jednak właściwy proces może rozpocząć się dopiero pod koniec października.

Warto zauważyć, że w przypadku rozstrzygnięcia sporu na korzyść Oracle'a, firma będzie prawdopodobnie domagała się gigantycznego odszkodowania, według bloga FOSS Patents nawet w wysokości 2,6 miliarda dolarów. Być może w trakcie procesu zeznawał będzie także Gosling, a praca w firmie będącej stroną w sprawie z pewnością nie dodałaby mu wiarygodności.

>>Czytaj także: Schowek webowy w Dokumentach Google dla Androida


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy