Twórca gry "Wiedźmin" inwestuje w park elektronicznej rozrywki

13-03-2019, 18:51

Warszawski startup Disco WTMH, który stoi za projektem parku elektronicznej rozrywki DISCOVR, pozyskał ważnego inwestora. Do grona udziałowców spółki dołączył współtwórca CD Projekt - Michał Kiciński.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Założona w 2016 roku spółka Disco WTMH to zarówno park rozrywki elektronicznej, jak i zespół produkujący autorski hardware oraz studio developerskie tworzące m.in. rozwiązania wykorzystywane w parku. DISCOVR ewoluował w ciągu pierwszych kilku lat działalności z salonu opartego na doświadczeniach związanych z VR-em w kierunku centrum rozrywki wykorzystującego elektronikę. Salon oferuje sprzęty i zabawy, z których mogą korzystać zarówno dorośli jak i dzieci. Rozwiązania oparte są na zasadzie łączenia aktywności fizycznej z nowymi technologiami oraz współpracy zespołowej.

Zespół GAMENASTIX, pracujący w ramach spółki, pracuje nad udoskonaleniem prototypu flagowego osiągnięcia DISCO WTMH na hardware’owym polu: wielokierunkowej bieżni przeznaczonej do wykorzystania w VR-ze. Bieżnia docelowo do sprzedaży ma trafić w tym roku. Ponadto z „kuźni” zespołu wyszły także symulatory rowerowe czy narciarstwa, system do walk robotów oraz kilka gier.

Rozwój spółki, jak i jej oryginalne podejście do tematu wykorzystania nowych technologii zainteresował jednego z twórców CD Projekt, Michała Kicińskiego, który zdecydował się dołączyć do grona jej udziałowców.

Poza planami rozwoju spółki na polach hard i software’u, w najbliższym czasie twórcy chcą postawić na otwieranie nowych lokali wzorowanych na warszawskim salonie.

Źródło: DISCOVRSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.