Twoje dziecko wybiera Minecrafta? Możesz się cieszyć i martwić zarazem!

26-11-2014, 14:49

Dzieci grające w Minecrafta mają zwykle wyższy poziom inteligencji, ale ta gra wymaga czasu i może negatywnie wpływać na osiągnięcia szkolne. Generalnie gry komputerowe mają swoje dobre i złe strony, a wiele osób chciałoby widzieć tylko te dobre albo tylko te złe.

Instytut Badań Edukacyjnych opublikował bardzo ciekawe wyniki badań na temat gier wybieranych przez uczniów. Przeprowadzono dwa badania - w jednym brali udział uczniowie kończący V klasę szkoły podstawowej (Szkolne Uwarunkowania Efektywności Kształcenia, 2013 r.), a w drugim dzieci 6- i 7-letnie (Test Umiejętności Na Starcie Szkolnym, dwa pomiary: 2012 r. i 2013 r.).

Kto wybiera Minecrafta, kto NFS?

Badacze wybrali 11 gier, których tytuły pojawiały się najczęściej. Następnie postanowili sprawdzić, z czym może się wiązać korzystanie z danych gier. Oto skrócone wyniki. 

  • Minecraft – po tę grę sięgają zazwyczaj chłopcy (74%). Te osoby miały nieznacznie wyższy poziom inteligencji niż reszta badanych. Gorzej radziły sobie z pisaniem, a lepiej z matematyką. Niestety Minecraft ma to do siebie, że pochłania dużo czasu. Dlatego uczeń grający w tę grę może osiągać średnio niższe oceny z matematyki, języka polskiego, języka angielskiego i informatyki. Może też mieć więcej nieusprawiedliwionych nieobecności w szkole.

 

Cały artykuł dostępny w portalu rodzicwie.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy