Twierdzi, że widział zdjęcia UFO

21-06-2006, 10:26

Gary McKinnon, brytyjski cracker, który przez dwa lata buszował po komputerach NASA, cały czas czeka na ekstradycję do USA. W wywiadzie dla serwisu Wired, McKinnon opowiedział m.in. o tym, co widział na komputerach amerykańskich organizacji militarnych.

Przypomnijmy, że w latach 2001-2002 mieszkający w Londynie McKinnon włamał się do 53 komputerów, należących do NASA, amerykańskich sił zbrojnych, marynarki, sił powietrznych, Departamentu Obrony i Pentagonu. Przy okazji skasował 1,3 tys. kont użytkowników, usunął ważne pliki systemowe, skopiował tajne dane i zainstalował na zaatakowanych maszynach programy zapewniające nieautoryzowany dostęp.

W wywiadzie dla Wired McKinnon mówi, że do crackerskiej działalności zainspirowała go przede wszystkim książka The Hacker's Handbook, choć i bez niej z pewnością włamałby się do komputerów NASA.

Gary szukał na nich informacji o UFO, ale nie tylko. Cracker sądzi, że wiele wynalazków takich, jak nowe rodzaje napędu, trzyma się w tajemnicy, podczas gdy wszyscy płacimy niemałe pieniądze za paliwo do aut. Dlatego właśnie pozyskanie tych tajnych informacji jest według niego pożyteczne.

Gary dodaje też, że widział pliki stanowiące dowód na istnienie UFO. Były wśród niech zdjęcia satelitarne, na których widać niezidentyfikowane obiekty. Były ponoć również dokumenty Excel zatytułowane "Non-Terrestrial Officers" (pozaziemscy oficerowie). Znajdowały się w nich rangi i nazwiska nie rejestrowane nigdzie indziej a także inne fantastyczne dane.

Cracker twierdzi, że nie zdołał pobrać zdjęć w wysokiej rozdzielczości z powodu zbyt wolnego modemu. Twierdzi jednak, że wyglądały na autentyczne.

W wywiadzie dla Wired McKinnon opowiada również o swoich doświadczeniach z organami ściągania i zapewnia, że jego włamania nie miały nic wspólnego z zamachem 11 września 2001 roku, który pechowo przypadał na okres jego działalności.

Pełną treść rozmowy znajdziecie w serwisie Wired News.

Źródło: Wired
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Gary McKinnon
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930