TVP zakończy ten rok rekordową stratą w wysokości 60 mln zł

PAP 17-01-2012, 08:48

Taki wynik finansowy zakłada przedstawiony przez zarząd, a zaakceptowany w poniedziałek wieczorem przez radę nadzorczą plan ekonomiczno-finansowy spółki. Jednym z winowajców takiego stanu rzeczy ma być Euro 2012.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak głosi komunikat TVP, rada nadzorcza uznała, że strata w tej wysokości "jest uzasadniona jednorazowymi wydatkami związanymi z wprowadzaniem naziemnej telewizji cyfrowej oraz kosztami związanymi z obsługą Euro 2012 i igrzysk olimpijskich w Londynie".

Rada nadzorcza miała też wziąć pod uwagę, że koszty roku 2012 wynikają częściowo z wydatków na licencje sportowe, które już zostały poniesione w 2010 i 2011 roku, co oznacza, że mimo negatywnego wyniku finansowego TVP utrzyma płynność finansową.

Na fakt, że bilans TVP za rok 2012 będzie obciążony "szczególnymi wydatkami" prezes telewizji Juliusz Braun zwracał uwagę pod koniec ubiegłego roku. Przypomniał wówczas, że na samej transmisji meczów rozgrywanych w ramach mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012 TVP straci ok. 50 mln zł. W tym roku TVP będzie musiała też ponieść koszty związane z cyfryzacją nadawania naziemnego - rok 2012 będzie rokiem przejściowym, w którym sygnał będzie nadawany zarówno cyfrowo, jak i analogowo.

Czytaj: TVP chwali się milionami zysków i przewiduje za rok straty przez... Euro

Braun poinformował wówczas, że TVP wystąpiła do premiera o przyznanie spółce dotacji w wysokości 80 mln zł. Miałaby ona zostać przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z Euro 2012 i cyfryzacją nadawania.


Źródło: PAP


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.