Turysto, uważaj! W internecie królują oferty kwater widm

13-07-2016, 12:13

W okresie wakacyjnym często stajemy przed problemem rezerwacji noclegu. Brak mieszkań do perfekcji wykorzystują oszuści oferujący kwatery widma. Tylko w samym Kołobrzegu w zeszłym roku zostało oszukanych w ten sposób 165 osób na kwotę prawie 200 tys. zł.

Apartament widmo to nic innego niż miejsce, które istnieje jedynie w ogłoszeniu. W rzeczywistości może okazać się pustostanem, pustym polem lub innym miejscem, które dalece odbiega od tego, co zarezerwowaliśmy.

Jeśli chcemy zapobiec nieprzyjemnej niespodziance, która może nas czekać po przyjeździe na wyczekiwany wypoczynek, należy mieć na uwadze parę kwestii. - Jeżeli cena jest zaskakująco niska, warunki są niesamowicie komfortowe, a na dodatek dany obiekt znajduje się w miejscu, w którym już od dawna dostępnych kwater nie ma, wtedy absolutnie powinna zapalić się nam czerwona lampka – mówi serwisowi infoWire.pl Anna Kaźmierczak, dyrektor firmy NOVASOL Polska.

Po drugie warto wybierać oferty już sprawdzone. Jak stwierdza ekspertka: Dobrze także bukować na popularnych portalach rezerwacyjnych, które w większości przypadków mają podpisane umowy z obiektami noclegowymi, a co więcej – często sprawdzają ofertę noclegu z rzeczywistością.

Na pewno powinniśmy się wystrzegać wpłacania zaliczek, w szczególności gdy przewyższają one 50% całości ceny.

Najbezpieczniejsze wydają się oferty, które dają możliwość bezpłatnej anulacji rezerwacji na dobę przed przyjazdem czy też pozwalają na opłatę zaliczki kartą kredytową.


Źródło: infoWire.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag wakacjetag rezerwacjetag oszustwatag noclegi
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy