Tumblr to nie koniec. Yahoo ma chrapkę na Hulu za 800 mln USD

27-05-2013, 13:25

Yahoo mimo kupienia Tumblr może wydać kolejne setki milionów na przejęcia - donosi kilka gazet z AllThingsD na czele. Jednym z możliwych nabytków jest Hulu - streamingowa usługa wideo.

Kara Swisher z AllThingsD donosi, powołując się na "liczne źródła", że Yahoo mogła zaoferować od 600 do nawet 800 mln za kupno Hulu. Widełki cenowe są dość szerokie, gdyż cena oferowana przez Yahoo może być różna w zależności od warunków porozumienia.

AllThingsD podaje też, że Yahoo może rozważać przejęcia co najmniej dwóch innych firm. Wartość tych porozumień ma wynosić 150-200 mln USD. Chodzi o firmy działające na rynku urządzeń mobilnych i telekomunikacji (zob. AllThinsD, Yahoo’s Bid for Hulu in $600M to $800M Range — Even as It Preps Other Big Deals in Mobile and Communications).

Hulu to przede wszystkim treści

Powyższe informacje są szczególnie ciekawe w kontekście ostatnich posunięć. Yahoo. W ubiegłym tygodniu firma potwierdziła, że kupi serwis mikroblogowy Tumblr za niemałą kwotę, bo aż 1,1 mld USD. Wygląda więc na to, że firma Yahoo bardzo się rozruszała, jeśli chodzi o nabywanie obiecujących biznesów. Trzeba jednak przyznać, że te biznesy wydają się odpowiadać temu, czego firmie Yahoo brakuje.

zdjęcie
Marissa Mayer - CEO Yahoo

Yahoo nie ma obecnie dobrego serwisu wideo. W ogóle firma ma braki, jeśli chodzi o umowy z dostawcami treści, a właśnie tutaj tkwi prawdziwa wartość Hulu. Ta usługa wideo jest przedsięwzięciem NBC, Foxa i Disneya. Ten, kto posiada Hulu, posiada też prawo do niektórych treści na wyłączność.

Jest w tym pewna pułapka. Fox albo NBC mogą zrezygnować z umów na wyłączność, jeśli Hulu będzie miało nowego właściciela. Właśnie dlatego kupowanie tego typu biznesu jest bardziej złożoną sprawą, w której centralne znaczenie mają prawa do treści a nie platforma wideo.

Sonda
Czy Yahoo powinna kupować Hulu?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Hulu wyceniano na 2 mld USD

W przeszłości Hulu szukało właściciela i mówiono wtedy, że przejęcie może kosztować nawet do 2 mld USD. Wówczas wśród potencjalnych nabywców wymieniano Google, Amazona, DirectTV, SK Telecom, ale również Yahoo. Teraz mówi się o znacznie mniejszych pieniądzach.

W doniesieniach na temat możliwego przejęcia pojawiają się sugestie, że szefowa Yahoo Marissa Mayer wyraziła zgodę na kontynuowanie rozmów w sprawie Hulu, ale sama chce się skupić na integrowaniu Tumblr z usługami Yahoo. Jeśli to prawda, należy raczej sądzić, że Yahoo nie chce zamykać sobie możliwości przejęcia, ale nie traktuje Hulu jako czegoś szczególnie istotnego.

Czytaj także: Yahoo obiecuje nie zepsuć Tumblr i odświeża Flickr dając 1 TB miejsca


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930