Trzech Polaków nagrodzonych w konkursie Google

25-04-2008, 12:36

Aż trzech Polaków znajduje się wśród 10 zwycięzców konkursu Google Highly Open Participation. Był to pierwszy zorganizowany przez Google konkurs zachęcający do zajmowania się wolnym oprogramowaniem.

Konkurs Google Highly Open Participation przeznaczony był dla uczniów szkół średnich Wzięło w nim udział ponad trzystu pięćdziesięciu uczniów z całego świata, którzy tworząc m.in. nowe kody, dokumentację czy materiały treningowe, przyczynili się do rozwoju wolnego oprogramowania.

Zadania, którym musieli stawić czoła młodzi programiści, były zróżnicowane pod względem trudności. Każde z nich oceniano w czterech kategoriach: kreatywność, dokładność, jakość wykonanych zadań oraz poziom zaangażowania i poświęcenia dla rozwoju społeczności wolnego oprogramowania.

Organizując konkurs firma Google współpracowała z dziesięcioma czołowymi organizacjami tworzącymi wolne oprogramowanie. W przygotowaniu konkursu udział brały: Apache Software Foundation, Drupal, Gnome, Joomla!, MoinMoin, Mono, Moodle, Plone, Python Software Foundation oraz SilverStripe.

Wśród zwycięzców w 10 kategoriach znalazło się aż trzech Polaków. Osiemnastoletni Tomasz Dobrzyński z Piotrkowa Trybunalskiego zdobył nagrodę w kategorii rozwiązań Joomla! Uczy się w technikum i za rok będzie zdawał egzamin maturalny.

Jarosław Tworek zdobył nagrodę w kategorii wsparcia Python Software Foundation. Jarek ma 18 lat i w tym roku będzie zdawał maturę w Łodzi.

Zwycięskie laury od organizacji SilverStripe otrzymał Wojtek Szkutnik z Krakowa. Wykonał on rekordową liczbę zadań – 29.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się na początku lipca w Mountain View, w Kalifornii. Wtedy też zwycięzcy będą mieli okazję odwiedzić główną siedzibę Google.


Źródło: Google
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag open sourcetag konkursy
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930