Trend Micro przeznaczy 100 mln dolarów na wsparcie startupów

04-07-2017, 11:23

Firma Trend Micro, specjalizująca się w zabezpieczeniach cybernetycznych, poinformowała o utworzeniu korporacyjnego funduszu o początkowej wysokości 100 mln dolarów. W ramach funduszu firma będzie wspierać grupę startupów, które działają i tworzą nowe idee w najszybciej rozwijających się dziedzinach, takich jak Internet rzeczy.

Utworzony przez Trend Micro fundusz ma zapewnić firmom wsparcie finansowe, korzyści wynikające ze strategicznej współpracy oraz dostęp do globalnego systemu informacji o zagrożeniach i kanału obejmującego ponad 28 000 partnerów.

Jak wynika z szacunków firmy Gartner, przedstawionych w raporcie „Six Forces That Will Shape Business and Technology in 2030” już w 2020 r. do internetu będzie podłączonych 26 miliardów urządzeń. Przedstawiciele firmy uważają, że inwestycja otworzy przed Trend Micro nowe możliwości i pozwoli poznać zapotrzebowanie na określone kompetencje. Informacje te Trend Micro chce wykorzystać podczas następnych projektów z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Nowy fundusz ma ułatwić firmie rozszerzenie działalności na nowe obszary bez konieczności angażowania głównych zasobów.


Źródło: Trend Micro
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy