TPSA: Nie rozmawiamy z DPTG. Nie zgadzamy się z wyrokiem

Forsal.pl 28-10-2010, 08:20

Telekomunikacja Polska nie prowadzi rozmów o ugodzie z duńską firmą DPTG, na rzecz której na początku września sąd arbitrażowy w Wiedniu zasądził odszkodowanie w wysokości ok. 1,57 mld zł. Nie zgadzamy się z wyrokiem - powiedział we środę prezes spółki Maciej Witucki.

Telekomunikacja Polska w III kwartale zwiększyła rezerwy do 2,2 mld zł. "Nie rozmawiamy z nimi" - powiedział w środę dziennikarzom Witucki, pytany, czy spółka prowadzi z Duńczykami negocjacje na temat ugody. "Nie zgadzamy się z wyrokiem. (...) Uruchomiliśmy operację kontestowania decyzji w Wiedniu" - dodał.

Zgodnie z decyzją Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu TP ma zapłacić DPTG 1,57 mld zł odszkodowania. Ponieważ TP odmówiła zapłaty odszkodowania, Duńczycy zdecydowali o rozpoczęciu postępowania egzekucyjnego w Polsce tak szybko, jak to możliwe. Egzekucja będzie prowadzona przez Sąd Rejonowy w Warszawie.

TPSA uzasadniała odmowę wypłaty odszkodowania tym, że wysokość zasądzonej kwoty wielokrotnie przewyższa rzeczywistą wartość przedmiotu sporu z DPTG i tym samym, podobnie jak wiele elementów uzasadnienia wyroku, narusza podstawowe zasady porządku prawnego w Polsce.

Więcej na ten temat w Forsal.pl: TPSA: Nie rozmawiamy z DPTG. Nie zgadzamy się z wyrokiem

PAP

Forsal.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy