TP SA chce sprzedać Wirtualną Polskę? Agora możliwym kupcem?

09-01-2013, 13:34

TP SA szuka doradcy do sprzedaży portalu Wirtualna Polska - poinformował Reuters, powołując się na własne źródła. Oficjalnie nie ma w tym temacie nic ważnego do ogłoszenia, ale możliwa sprzedaż wydaje się rozpalać wyobraźnię analityków.

W ubiegłym miesiącu w wywiadzie dla Reutersa szef TP SA Maciej Witucki wspomniał o tym, że sprzedaż portalu Wirtualna Polska jest możliwa.

Wczoraj natomiast Reuters, powołując się na własne źródło, podał, że TP SA wysłała zapytania do firm, które mogłyby być doradcami przy ewentualnej sprzedaży ważnego polskiego portalu. Inne źródło Reutersa potwierdziło, że firma rzeczywiście szuka doradcy w sprawie sprzedaży (zob. Reuters, Poland's TPSA seeking advisor for Wirtualna Polska sale-sources).

TP nie chce komentować tych informacji.

Po skąpych i nieoficjalnych informacjach nastąpił wysyp kolejnych, będących oczywiście tylko domysłami. Podsumujmy je:

  • Analitycy wyceniają Wirtualną Polską na 500-600 mln zł.
  • Jako potencjalny nabywca wskazywana jest Agora, która - podobnie jak TP i Wirtualna Polska - nie komentuje całej sprawy.
  • Uważa się, że impulsem do sprzedania portalu jest dla TP SA konieczność odmrożenia swoich środków, co ma służyć inwestycjom w działalność telekomunikacyjną i poprawie wyników finansowych.

Sonda
Czy to możliwe, że Agora chce kupić Wirtualną Polskę?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Czy to prawda? Cóż... przekonamy się za jakiś czas. Tymczasem warto zauważyć, że we wrześniu ubiegłego roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie portalu Onet.pl przez koncern medialny Ringier Axel Springer. TVN wyraźnie na tym stracił, ale najwyraźniej chciał się pozbyć e-biznesu, który dla nowego właściciela mógł być uzupełnieniem oferty reklamowej.


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy