Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

TP podejmie się prac nad e-zdrowiem

02-12-2008, 17:53

List intencyjny w sprawie realizacji wspólnego projektu budowy sieci szerokopasmowej dla usług e-zdrowie podpisały Telekomunikacja Polska, Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) Uniwersytetu Warszawskiego oraz 7 placówek medycznych z Warszawy i Mazowsza.

Telekomunikacja Polska ma się podjąć wybudowania i zarządzania infrastrukturą sieciową, która umożliwi oszacowanie potrzeb transmisji danych oraz wymaganej przepustowości łączy i parametrów jakościowych do standardów polskich szpitali. Docelowo TP ma stworzyć ofertę biznesową dla branży medycznej.

Telekomunikacja Polska wybuduje opartą na światłowodach sieć szerokopasmową dla 7 ośrodków medycznych z centralnym punktem w I Katedrze i Klinice Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Nowa infrastruktura pozwoli zbadać zapotrzebowanie na nowoczesne usługi telemedyczne w polskich szpitalach.

Dzięki partnerstwu z ICM Uniwersytetu Warszawskiego możliwe będzie zaprojektowanie i przygotowanie nowych na polskim rynku usług telemedycznych. Tworzone w Instytucie narzędzia ułatwią postawienie diagnozy i pomogą w projektowaniu terapii w różnych dziedzinach medycznych.

Wśród nowych usług mogą pojawić się np. zdalny konsulting medyczny, wsparcie online zabiegów wykonywanych w jednostkach medycznych przez specjalistów z innego szpitala oraz automatyczne monitorowanie zdrowia pacjentów, bez konieczności ciągłego dostępu do lekarza czy hospitalizacji.

Piotr Muszyński, Członek Zarządu ds. Operacyjnych Telekomunikacji Polskiej podkreślił, że pozyskanie renomowanych partnerów naukowych i medycznych znacznie zwiększa szanse powodzenia tego projektu. Dodał, że rozwój e-medycyny w Polsce doskonale wpisuje się w strategię rozwoju TP.

W projekt zaangażowane są: TP, ICM Uniwersytetu Warszawskiego, I Katedra i Klinika Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szpital Kolejowy w Pruszkowie, Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim, Zespół Opieki Zdrowotnej w Żyrardowie, Szpital Powiatowy w Ostrowii Mazowieckiej, Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie oraz Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrołęce.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

Mobilking obniża cenyOstatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik