Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

TP i Politechnika Warszawska będą testować nowe technologie i usługi

09-07-2010, 16:33

Telekomunikacja Polska będzie współpracować z Politechniką Warszawską przy rozwijaniu i testowaniu nowych usług oraz sieci szerokopasmowych w technologiach FTTH, VDSL2 i radiowych. W tym celu wybuduje nieodpłatnie dla uczelni nowoczesną sieć szerokopasmową. Ramy tej współpracy określa podpisane dziś porozumienie o utworzeniu „Miasteczka Testowego TP w PW".

W ramach współpracy TP nieodpłatnie udostępni uczelni internet, co pozwoli na prowadzenie wspólnych projektów badawczych oraz wymianę doświadczeń związanych z najnowszymi trendami naukowymi i technologicznymi. Głównymi użytkownikami nowoczesnych sieci teleinformatycznych będą studenci mieszkający w wybranych domach akademickich Politechniki Warszawskiej.

>> Czytaj też: TP współpracuje z poznańskimi uczelniami

Sonda
Kiedy będą pierwsze efekty współpracy TP i PW?
  • Jeszcze w tym roku
  • W przyszłym roku
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

- Wspólnie z uczelnią stworzymy środowisko badawcze korzystne do rozwoju nowatorskich usług telekomunikacyjnych. Dzięki tej współpracy będziemy mogli ocenić możliwość ich komercyjnych wdrożeń w przyszłości. Jednocześnie uczelnia zyska możliwość korzystania z technologii Grupy TP, co polepszy jakość nauczania studentów i doktorantów - powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes Zarządu TP.

- Wdrażanie nowoczesnych technik nie jest możliwe bez doskonale wykształconej kadry technicznej, zaś wykształcenie tej kadry wymaga bardzo dużych inwestycji. By instytucja edukacyjna mogła osiągnąć konkurencyjny poziom, konieczna jest pomoc i współpraca znaczących firm - dodał prof. Józef Modelski, dyrektor Instytutu Radioelektroniki PW.

To już kolejne porozumienie, jakie w 2010 roku TP zawarła z ośrodkiem naukowym. W marcu firma podpisała umowy o współpracy z Uniwersytetami Ekonomicznym i Medycznym w Poznaniu.

>> Czytaj też: TP testuje internet o prędkości 80 Mbps

Natomiast w ubiegłym roku wspólnie z Politechniką Łódzką Orange Labs opracował program B-Link, który umożliwia osobom niepełnosprawnych ruchowo korzystać z komputera za pomocą mrugnięć powiekami. W Orange Labs na świecie pracuje blisko 3,5 tys. pracowników, specjalizujących się w pracach badawczo-rozwojowych, marketingu i promocji. W ciągu roku Orange Labs oddają ok. 350 opatentowanych usług i systemów.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:





fot. Freepik




fot. Freepik



fot. DALL-E