TP i Orange testują rozwiązania na Euro 2012

12-01-2012, 00:49

TP i Orange zakończyły pierwszy etap testów infrastruktury i usług, które będą świadczyć w trakcie Mistrzostw m.in. na stadionach w Polsce i w Międzynarodowym Centrum Nadawczym.

Laboratorium, w którym prowadzone są testy systemów, aplikacji i infrastruktury technologicznej, powstawało od początku września 2011 r. w Centrum Przetwarzania Danych w Warszawie, należącym do Grupy TP. Testy mają za zadanie weryfikację działania całej infrastruktury IP w warunkach najbliższych rzeczywistym. Sprawdzono systemy, które zostaną zainstalowane na stadionach w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku oraz w Międzynarodowym Centrum Nadawczym (IBC). W laboratorium umieszczono i skonfigurowano całość sprzętu sieciowego oraz część urządzeń takich, jak komputery, telewizory czy monitory. Następnie testowane było  działanie wszelkich objętych kontraktem usług, w tym transmisji danych i dostępu do internetu, z których korzystać będzie UEFA, a za jej pośrednictwem także dziennikarze i komentatorzy.

Testom poddane zostały także procedury awaryjne, kanały komunikacji (zarówno pomiędzy ekipami lokalnymi, jak i centrum zarządzania turniejem - IT Command Center), a także połączenia z Ukrainą. Laboratorium to również miejsce szkoleń technicznych i operacyjnych dla inżynierów obsługujących mistrzostwa.

Czytaj też: Nowy serwis o Euro 2012 od WP

Kolejnym kluczowym etapem przygotowań technologicznych do Euro 2012 będzie zakończenie wdrożenia rozwiązania opartego o sieć transportową nowej generacji ROADM, która ma zapewnić najwyższą jakość i niezawodność transmisji sygnału audio i wideo. Sieć przewiduje dwie niezależne drogi transmisji do każdego stadionu w Polsce, centrum nadawczego oraz do granicy z Ukrainą.

- Piłkarskie Mistrzostwa Europy UEFA Euro 2012 to dla kibiców wielkie sportowe święto, a dla nas szansa, by pokazać najwyższą jakość naszych usług i wsparcia technologicznego. Jesteśmy w stanie spełnić wszystkie wymagania UEFA, czego dowodzi pozytywnie zakończony pierwszy etap testów. Współtworzymy rozwiązanie, które zapewni kibicom niezwykłe wrażenia, a dziennikarzom, komentatorom i organizatorom turnieju najlepsze warunki pracy - powiedział Maciej Witucki, prezes Grupy TP.

TP i Orange chcą zagwarantować nieprzerwaną (99,999%) sprawność transmisji danych w dzień meczu. Dopuszczalny czas przerwy w transmisji liczony jest w sekundach.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy