Toshiba zbuduje fabrykę pamięci flash w Japonii

04-04-2012, 14:13

Już latem ma się rozpocząć budowa nowej fabryki pamięci NAND flash od Toshiby - poinformowała gazeta "Nikkan Kogyo". Podobne kroki na początku roku zapowiedzieli również inni producenci tego typu układów.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Fabryka w Japonii jest drugą częścią piątego obiektu tego typu należącego do Toshiby. Rozbudowę placówki zapowiadano już wcześniej, jednak była ona wstrzymana ze względu na trudne warunki rynkowe.

Czytaj także: Toshiba nie ma najlepszego roku

Zdaniem Nikkan Kogyo nowa fabryka pamięci flash ma rozpocząć działanie już w 2013 roku, jednak przy tym nie ujawniono żadnych dodatkowych informacji związanych ze skalą inwestycji w Japonii. Bez wątpienia Toshiba chce jednak zyskać na coraz większej popularności urządzeń przenośnych, w tym nie tylko tabletów i smartfonów, ale również ultrabooków z dyskami SSD.

Warto przypomnieć, że na początku roku inwestycję w wysokości aż 4 miliardów dolarów w nową fabrykę pamięci flash zapowiedział Samsung. Południowokoreański gigant rozbudowuje swoje obiekty przede wszystkim w Chinach, a już teraz jego podzespoły są często wykorzystywane m.in. w urządzeniach projektowanych przez firmę Apple.

Końcówka roku nie była jednak najlepsza dla Toshiby. Koncern będący największym producentem elektroniki w Japonii odnotował w ubiegłym kwartale spadek zysków operacyjnych aż o 72%. Szefostwo firmy za problemy obwinia przede wszystkim mniejsze zainteresowanie klientów komputerami PC oraz telewizorami.

Czytaj także: Toshiba wkroczy na rynek zarządzania domową energiąSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag Toshibatag Samsungtag pamięćtag NANDtag Japoniatag Flashtag fabrykitag fabrykatag Chinytag Azja
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.