Toshiba kończy produkcję telewizorów w Japonii

17-05-2012, 10:16

Telewizory LCD Toshiby nie będą dłużej tworzone w Japonii - poinformował koncern w czwartek. Odział firmy produkujący tego typu urządzenia przynosił w ostatnim czasie bardzo duże straty.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Problemy ze swoim oddziałem telewizyjnym Toshiba argumentuje niekorzystnym kursem jena, który udzielił się również konkurencyjnym producentom tego typu urządzeń (zob. Reuters, Toshiba says stops making LCD TVs in Japan).

Czytaj także: Sharp rozpoczyna produkcję energooszczędnych telewizorów

Oddział produkujący telewizory, który jest bolączką m.in. Sharpa czy Sony, nie pozwala w ostatnim czasie zbyt mocno rozwinąć skrzydeł również ToshibieZapotrzebowanie na telewizory LCD znacznie spadło na rynku krajowym - przyznał niedawno wicedyrektor japońskiego koncernu Makoto Kubo.

Koncern zapowiedział niedawno, że w tym roku fiskalnym uda mu się podnieść zysk operacyjny o prawie 50% w związku z dużą popularnością mobilnych urządzeń. Na rynku pojawiają się cały czas m.in. nowe urządzenia iPhone wyposażone w układy pamięci NAND flash produkowane przez Toshibę.

W tym roku fiskalnym japoński gigant zamierza osiągnąć zyski sięgające 300 miliardów jenów (3,75 miliarda dolarów). Warto jednak zauważyć, że to Samsung z Korei Południowej może zarobić najwięcej na tworzeniu przenośnych gadżetów, które sprzedaje na całym świecie pod własną marką.

Czytaj także: Samsung wydzielił oddział produkujący panele LCD


Następny artykuł » zamknij

Atak DDoS na The Pirate Bay

Źródło: Toshiba, Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.