TolkienOn. Festiwal kultury online [zapraszamy twórców!]

25-03-2018, 07:00

TolkienOn 2018 rozpoczęty! Twórcy inspirujący się w swoich dziełach twórczością Tolkiena - to jest Wasz czas. Zapraszamy do podzielenia się Waszymi pracami. TolkienOn jest po to, by je rozpowszechnić i nagrodzić.

Mało jest twórców tak inspirujących jak Tolkien. Internet pełen jest żywych dowodów nieodmiennego wpływu, jaki twórczość Tolkiena wywiera na kolejne pokolenia czytelników, budząc w nich twórców poszukujących własnych ścieżek.

A ilu takich czytelników jeszcze nie zdecydowało się na pokazaniu światu swoich dzieł?

To dla nich wszystkich - śmiałych, nieśmiałych, doświadczonych i początkujących - jest TolkienOn. Zachęcamy czytelników-twórców, szczególnie niezależnych, niszowych i amatorów: pokażcie się! 

Czekamy na Wasze prace - zarówno nowe, przygotowane specjalnie na Festiwal, jak i te już istniejące i publikowane (pod warunkami wskazanymi w regulaminie TolkienOnu, punkt 7.). Wybierzcie kategorię, w której chcecie pokazać swoją twórczość:

 • Słowo o mistrzach drugiego planu
  Pracą Festiwalową jest krótkie opowiadanie, liczące do 6 tys. znaków ze spacjami. Opowiadanie musi opisywać ”nieznane losy” wybranego bohatera lub bohaterów drugoplanowych, pojawiających się w utworach Tolkiena. Prace należy nadsyłać w formacie .odt, .doc, .rtf, .txt.
 • Dźwięk
  Pracą Festiwalową jest utwór muzyczny, instrumentalny, instrumentalno-wokalny lub wokalny, trwający od 3 do 10 minut, inspirowany twórczością JRR Tolkiena, opublikowany przez autora w serwisie typu SoundCloud.
 • Wideo
  Pracą Festiwalową jest utwór w formacie wideo, opublikowany przez autora w serwisie typu YouTube lub Vimeo, trwający od 3 do 30 minut, inspirowany twórczością JRR Tolkiena.

Przeczytamy je, posłuchamy, obejrzymy. Ocenimy okiem czytelnika, redaktora, autora, recenzenta. Najciekawsze pokażemy światu - opowiadania w e-booku (dostępnym nieodpłatnie w sieci), filmy i muzykę w specjalnej galerii. Najlepsze - dzięki wsparciu Partnera TolkienOnu, firmy Legimi - nagrodzimy kwartalnymi dostępami do 25 tys. e-booków (dostępnych na komputerze, tablecie, telefonie, czytniki) bez limitu.

Na Wasze utwory czekamy do 4 kwietnia o 23:59. Prosimy o przesyłanie ich na adres redakcja@di24.pl, z tematem: TolkienOn [kategoria] [tytuł] (np. TolkienOn opowiadanie  Niewesołe życie upiora). W treści prosimy dodać formułkę: “Zapoznałam/em się z regulaminem Festiwalu TolkienOn organizowanego przez Dziennik Internautów i akceptuję jego postanowienia” (i niech to nie będzie największe kłamstwo internetu!)

Szczegółowe informacje znajdziecie w regulaminie TolkienOnu.

Do dzieła!

organizator TolkienOnu

 

partner  TolkienOnu

 

Kilka najważniejszych zasad (pełen regulamin TolkienOnu dostępny tutaj)

 • To tylko wyciąg z regulaminu, prosimy o zapoznanie się z całym regulaminem
 • Zgłoszenia prac przyjmujemy drogą mailową (na adres redakcja@di24.pl). W mailu należy zawrzeć formułkę “Zapoznałam/em się z regulaminem Festiwalu TolkienOn[line] organizowanego przez Dziennik Internautów i akceptuję jego postanowienia” (i niech to nie będzie największe kłamstwo internetu!)
 • W kategorii "Słowo o mistrzach drugiego planu" opowiadania powinno stanowić załącznik do e-maila. W pozostałych kategoriach zgłoszenie powinno mieć formę linku do pracy opublikowanje w serwisie typu YouTube, Vimeo, SoundCloud etc. Nie narzucamy, który to ma być serwis.
 • Prace przyjmujemy do 4 kwietnia 2018 roku, a wyniki ogłosimy nie później niż 20 kwietnia 2018 roku.
 • Utwory nie mogą zawierać treści niezgodnych z prawem ani naruszać praw autorskich innych podmiotów.
 • Przekazanie nam prac wymaga udzielenia nam tzw. licencji niewyłącznej - po to, byśmy mogli prace opublikować i rozpowszechniać. Zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania fragmentów prac (z podaniem autora) do promocji TolkienOnów w przyszłości.
 • Możesz przesłać prace publikowane wcześniej, ale musisz pozostać właścicielem autorskich praw majątkowych - jeśli przekazałaś/eś je innemu podmiotowi, nie będziemy mogli publikować ani rozpowszechniać utworu.
 • Jako jury oceniamy zgodność prac z wymogami kategorii, a także poprawność, spójność i oryginalność. Związek utworu z twórczością Tolkiena powinien być jasny.
 • Możesz sygnować pracę pseudonimem, ale musisz go wcześniej nam zgłosić.
 • Nagrody to - poza sławą i chwałą - kwartalne dostępy "e-booki bez limitu" do pełnej oferty serwisu Legimi. Odebranie tej nagrody wymaga założenia konta w serwisie Legimi.
 • Polityka prywatności (ochrona przekazanych nam danych osobowych) opisana jest w punkcie 15. regulaminu.

Więcej o inspiracjach Tolkienem w kulturze

W DI piszemy:

Dla graczy, kolekcjonerów i nowicjuszy. Prezenty na Dzień Czytania Tolkiena

Chcesz podarować prezent fanowi Tolkiena lub zachęcić do poznania jego twórczości?

Sprawdź nasze propozycje prezentów na Dzień Czytania Tolkiena! >>


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy