ThinkQuest Competition 2012 dla innowacyjnych uczniów i studentów

27-09-2011, 12:53

Umiejętność krytycznego myślenia i komunikatywność mogą być głównymi zaletami, które pomogą wygrać w konkursie organizowanym przez Oracle Education Foundation.

Sonda
Bierzesz udział w konkurach?
  • Tak
  • Nie
  • Nie mam na to czasu
wyniki  komentarze

Uczestnicy konkursu, pracujący pod kierunkiem nauczyciela lub opiekuna, mogą zaprezentować swoje rozwiązanie za pomocą różnych technologii, w tym aplikacji interaktywnych, gier online, serwisów internetowych, ilustrowanych zdjęciami esejów, dzienników/blogów online, animacji i filmów.

Podobnie jak przed rokiem, uczestnicy mogą wziąć udział w trzech konkurencjach: ThinkQuest Projects, Digital Media i Application Development. W ubiegłorocznym konkursie uczestniczyło ponad 7600 zespołów z 52 krajów.

Konkurs ThinkQuest Competition motywuje uczniów i studentów do przygotowywania i prezentowania swoich najlepszych prac publiczności z całego świata – mówi Brad Saffer, wiceprezes działu inicjatyw edukacyjnych Oracle (Oracle Education Initiatives). – Dzięki udziałowi w tym konkursie jego uczestnicy rozwijają umiejętności potrzebne im do odniesienia sukcesu w szkole, na uczelni i w pracy.

W tej ogólnoświatowej rywalizacji mogą wziąć udział uczniowie i studenci w wieku do 22 lat, którzy podejmą się rozwiązania określonego problemu. Zespoły muszą opracować i przekazać swoje zgłoszenia do 25 kwietnia 2012 r. Następnie zgłoszenia zostaną ocenione przez międzynarodową komisję sędziowską.

Czytaj też: Animowani bohaterowie opowiadają o zjawiskach gospodarczych

Wśród nagród znajdą się m.in.: laptopy, wycieczka na ceremonię ThinkQuest Live organizowaną na terenie obszaru metropolitalnego San Francisco Bay Area, nagrody w gotówce dla szkoły lub instytucji nauczyciela/opiekuna grupy, certyfikaty potwierdzające udział w konkursie oraz wyróżnienia dla najlepszych zespołów.

Uczestnicy, którzy ukończyli 18 lat i znajdą się w gronie 10% najlepszych, będą mogli ubiegać się o staż w Oracle Education Foundation.

Więcej informacji na temat konkursu ThinkQuest Competition 2012 można znaleźć pod adresem: thinkquest.org/competition


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy