"Test Przedsiębiorcy" budzi poważne obawy

17-04-2019, 21:21

Ministerstwo Finansów pod koniec zeszłego miesiąca informowało, że nie zapadły decyzje co do rozpoczęcia prac nad „Testem Przedsiębiorcy”. Natomiast dziś, po ukazaniu się Aktualizacji Planu Konwergencji, wiemy, że taki test jest rzeczywistością i wprowadzony ma być w przyszłym roku. Budzi on jednak wiele wątpliwości.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Nie sposób przyglądać się działaniom rządu bez pewnych obaw. Wprowadził on wiele znaczących udogodnień dla MŚP, zawartych głównie w dokumencie Konstytucji Biznesu – gdzie zobowiązał się m.in. do tego, że urzędnicy będą rozstrzygać wątpliwości na korzyść przedsiębiorcy. Natomiast informacje o przeprowadzanych przez Ministerstwo Finansów testach wstępnych sprawiają, że nie mamy co do tego pewności.

Posiadamy informacje, że w teście badane są zależność ekonomiczna oraz organizacyjna– wypadki, gdy jeden klient lub odbiorca usługi odpowiada za przynajmniej 75% dochodu lub to klient decyduje ściśle o działaniach przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą - np. o jego godzinach pracy.

Nietrudno wyobrazić sobie sytuacje, np. w branży budowlanej, kiedy to pracujący na dużej budowie podwykonawca w ciągu roku uzyskuje dochód w znaczącym stopniu z jednego kontraktu. Podobnie zresztą jest także przy dużych projektach IT.

Autor komentarza: Michał Pawlik, prezes SMEOSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.