Terminal do transakcji bezgotówkowych zwiększa atrakcyjność sklepu

GazetaPrawna.pl 02-10-2010, 12:17

Plastikowe pieniądze wypierają z rynku gotówkę. Rośnie nie tylko liczba transakcji bezgotówkowych, ale i wysokość rachunków płaconych przy użyciu kart.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Polacy coraz rzadziej noszą w portfelu gotówkę. Wolą płacić kartą, bo to bezpieczniejsze i wygodniejsze niż noszenie pliku banknotów i nie ma problemu z wydawaniem reszty. Według najnowszych danych Narodowego Banku Polskiego w II kwartale tego roku dokonano przy użyciu kart 384 mln transakcji. To o 27 tys. więcej niż w I kwartale. Wzrosła też średnia wartość rachunku płaconego przy użyciu plastikowego pieniądza ze 109 do 111 zł.

Coraz większą popularność regulowania należności za towary i usługi kartami zauważają też przedsiębiorcy. Zwłaszcza ci mali, którzy do tej pory unikali terminali POS ze względu na dodatkowe koszty. Obecnie na rynku jest około 250 tys. terminali płatniczych. Potencjał rynku jest szacowany jeszcze na przynajmniej 200 tys. Wraz z powszechnością korzystania przez sklepy i punkty usługowe z terminali do płatności kartami zmniejszają się koszty korzystania z tych urządzeń i zwiększa się oferta rynkowa.

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Terminal do transakcji bezgotówkowych zwiększa atrakcyjność sklepu

Patrycja Otto

gazeta prawnaSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.