Teraz o ochronę naszych danych zadba Wiewiórowski

Dziennik.pl 04-08-2010, 14:00

Przetwarzanie danych przy użyciu nowych technologii informatycznych to sprawa, którą chce się zająć nowy Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych Wojciech Wiewiórowski. W środę złożył Sejmie ślubowanie.

Wojciech Wiewiórowski to kandydat zgłoszony przez PO, został wybrany przez Sejm na GIODO 25 czerwca, 22 lipca kandydaturę tę zatwierdził Senat. Kadencja dotychczasowego GIODO - Michała Serzyckiego - minęła 13 lipca 2010 roku.

Po opuszczeniu sali Sejmu Wiewiórowski przypomniał, że Polska ma dość dobrze przygotowany system ochrony danych osobowych, jednak "trzeba sobie zdawać sprawę, że ustawa o ochronie danych osobowych pochodzi z roku 1997, zaś dyrektywa, którą ona wdraża - z jeszcze wcześniejszego okresu".

"Dzisiaj wyzwania są nieco inne. Radzimy sobie z tym, co jest klasycznymi wyzwaniami, natomiast nie wiemy, w jaki sposób odpowiedzieć na wiele pytań, dotyczących przetwarzania danych przy użyciu nowych technologii" - powiedział PAP Wiewiórowski.

Zaznaczył, że "jest sporo problemów z tworzeniem nowych instytucji, które mają prawo przetwarzania danych osobowych, mają prawo gromadzenia danych o obywatelach".

Więcej szczegółów na stronie Dziennik.pl w artykule pt. On będzie dbał o ochronę naszych danych

PAP

dziennik.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy