Ten weekend będzie należał do startupów (wideo)

PATRONAT MEDIALNY 25-10-2011, 20:00

To już ostatni dzwonek, aby wziąć udział w Startup Weekendzie, który rozpoczyna się 28 października w Szczecinie. Podczas 54h warsztatów powstaną nowe projekty internetowe/mobilne, które będą walczyć o główną nagrodę - miesięczny wyjazd do inkubatora SeedRocket w Hiszpanii.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Startup Weekend to trzydniowe warsztaty dla osób zainteresowanych stworzeniem e-biznesu w oparciu o innowacyjny pomysł. To międzynarodowy format imprez, które co weekend odbywają się w wielu miastach na świecie. Celem Startup Weekendu jest stworzenie fundamentów startupa, pozyskanie partnerów (programisty, grafika czy marketingowca) oraz zweryfikowanie, co rynek myśli o naszym projekcie.

Wśród zaproszonych speakerów znajdują się m.in. Paula Marttila – mentorka Seedcamp/Springboard, która przedstawi 10 przykazań dla startupów, Holger Dietrich ze Startup Digest, który pokaże, czym jest Lean Startup, a także Basia Nowacka z Yoomoot.

- Startup Weekend to impreza dla kreatywnych ludzi, którzy chcą robić startupy, zamiast o tylko nich dyskutować. Chcemy połączyć pomysłodawców, programistów, grafików i marketingowców, aby wspólnie stworzyli innowacyjne projekty - mówi Maciej Jankowski z Fundacji Netcamp.

Uczestniczy mogą też liczyć na pomoc doświadczonych mentorów, takich jak: Marek Przystaś (HanBright), Fran Gago (Favmonster), Maciej Budzich (Mediafun), Tomasz Kolinko (Motivapps), Borys Musielak (Filmaster), Krzysztof Fołek (Microsoft), Aleksandra Kubicka (Allegro), Sebastian Błaszkiewicz (Empathy), Asier Rios Molina (Google), Michał Jaskólski (Nokaut.pl), Przemysław Basiak (Stopklatka), Luke Miler (Creeeam), Robert Olejnik (Teonite Ventures), Mateusz Radziszewski (Unizeto Technologies), Sławomir Pucia (Lemon Demon), Michał Jasiński (Deepline) i radca prawny Rafał Malujda.

Zobacz też wywiad: Alex Barrera: Polskie startupy nie wiedzą, jak robić biznes (wideo)

Aby wziąć udział w Startup Weekend Szczecin, trzeba się spieszyć, bo rejestracja dobiega już końca, a ostatnie wejściówki czekają na stronie startupweekend.pl. Organizatorzy przewidują około 60 uczestników, głównie z Polski i Niemiec - programistów, specjalistów od marketingu i grafików. Warsztaty odbędą się w języku angielskim. Sponsorami imprezy są Microsoft BizSpark, Allegro, Lemon Demon, Consileon, Teambox i Startup Bootcamp.

Startupy będą oceniać Rafał Han z HanBright, Sebastian Kwiecień z Epic Ventures, Arek Hajduk ze Speedup Venture Capital Group i Michał Olszewski z LMS Invest.

Zwycięzcy Startup Weekendu pojadą w nagrodę na miesiąc do Hiszpanii, gdzie będą mogli rozwijać swój projekt przy wsparciu mentorów i inwestorów z inkubatora Seed Rocket. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma dostęp do oprogramowania do zarządzania projektami online o wartości ponad 300 USD. Najlepsze startupy otrzymają też cenne nagrody od partnerów imprezy oraz promocję w europejskich mediach.

Od piątkowego popołudnia po niedzielną noc uczestnicy będą pracować w zespołach i rozwijać swoje pomysły przy wsparciu mentorów z Polski, Niemiec, Danii, i Hiszpanii. Pierwszego dnia odbędą się prezentacje zaproszonych gości oraz projektów uczestników. Każdy będzie miał 90 sekund na przedstawienie swojego pomysłu i przekonanie do niego innych uczestników. Potem nastąpi tworzenie zespołów. Aby dany projekt był rozwijany przez weekend, pomysłodawca musi przekonać do niego co najmniej 2 osoby.

W sobotę zespoły przystępują do działania, przygotowują plan projektu i zaczynają go realizować. Mogą konsultować się też z międzynarodowymi mentorami. W niedzielę po południu nastąpi rozliczenie z wykonanej pracy i prezentacje startupów przed jury, które wybierze najlepszy projekt Startup Weekendu.

Więcej informacji na stronie www.startupweekend.plSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.