Technologiczne startupy mile widziane

28-05-2019, 19:45

Firmy z całego świata, opracowujące zaawansowane projekty związane z cyberbezpieczeństwem, będą mogły rozszerzyć bazę klientów oraz znacząco poszerzyć wiedzę. Jak i gdzie? Właśnie dla nich powstał Kaspersky Open Innovations Program.

Uczestniczące w programie startupy będą mogły znacząco rozszerzyć swoją bazę potencjalnych klientów poprzez dołączenie do rozpoznawanej marki Kaspersky Lab. Z kolei organizator będzie mógł wzbogacić swoje portfolio o innowacyjne produkty i technologie.

Warunkiem przystąpienia do programu jest udział w konkursie przygotowanym przez Kaspersky Lab oraz BIBA Venture Partners. Konkurencja ta jest skierowana do wszystkich firm pracujących nad zaawansowanymi projektami na granicy cyberbezpieczeństwa w następujących obszarach: transport, Przemysłowy Internet Rzeczy, ochrona przed oszustwami oraz technologia blockchain.

Konkurujące startupy będą musiały wykazać, w jaki sposób ich produkty lub technologie oferują rozwiązania dla konkretnych przypadków wykorzystania cyberochrony. W procesie selekcji eksperci ocenią również gotowość startupu do szybkiego rozwoju biznesu oraz zainteresowanie współpracą.

Wybrane projekty zostaną technicznie zintegrowane z produktami Kaspersky Lab oraz wejdą w skład portfolio firmy. Ponadto zwycięskie startupy otrzymają mentoring techniczny oraz biznesowy, jak również dostęp do swoich partnerów dystrybucyjnych, klientów i potencjalnych klientów. Zwycięzcy będą również mogli współpracować z biurem badawczo-rozwojowym oraz rozszerzać swoją działalność na nowe regiony.

Konkurs dla startupów zakończy się dniem prezentacji (Demo Day), który odbędzie się 19 września 2019 r. w Mediolanie, we Włoszech. W tym dniu wybrani przedsiębiorcy zaprezentują swoje projekty, które zostaną ocenione przez jury złożone z ekspertów. Do konkursu już teraz mogą zgłosić się pełnoprawne firmy oraz startupy na ostatnim etapie powstawania, które posiadają osobowość prawną, produkt lub prototyp, jak również kilka zawartych transakcji. Termin przyjmowania zgłoszeń online upływa 28 lipca 2019 r.

Źródło: Kaspersky Lab


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy