Techcamp#7: Testujemy responsive web design!

PATRONAT MEDIALNY 08-02-2013, 12:23

Jedni mówią, że to rewolucja w tworzeniu stron internetowych. Drudzy wybierają rozwiązania natywne jako te wydajniejsze i efektywniejsze. Wszystkie fakty i mity związane z Responsive Web Design prześledzą prelegenci najbliższego TechCampu, który staruje już 21 lutego o godz. 19.00 w krakowskim Lizard Kingu.

Żyjemy w erze mobilności. To stawia projektantów przed koniecznością dostosowania stron WWW i aplikacji webowych do szerokiej gamy rozmiarów ekranów w urządzeniach, na których są one wyświetlane. Odpowiedzią na ten dylemat jest Responsive Web Design, czyli projektowanie stron elastycznych. O tym, co wziąć pod uwagę przed decyzją o projektowaniu stron responsywnych, opowie w czasie TechCampu jeden ze specjalistów Grupy Unity.

Ponadto 21 lutego będzie można usłyszeć Wojciecha Zająca, prezesa polskiego oddziału X-Team.com/XHTMLized.com. Ekspert, który na co dzień promuje rozwiązania mobilne i zbiera przykłady wzorców projektowych z zakresu RWD, przybliży publiczności, jak od strony technologicznej wygląda praca nad taką witryną. Na scenie zobaczymy też Bartłomieja Zassa, ewangelistę Microsoftu. Doskonale znany techcampowej widowni ekspert zaprezentuje wybrane mechanizmy narzędzia Visual Studio 2012 do pracy z HTML 5 i CSS 3. Na własne oczy będzie można też zobaczyć, jak zbudować efektywną aplikację wykorzystującą elementy Responsive Web Design w oparciu o technologię ASP.NET.

Jak zwykle, uczestnicy TechCampu wyjdą zaopatrzeni w praktyczną wiedzę, cenne kontakty i posileni smaczną pizzą. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wystarczy tylko rejestracja na stronie www.akademiaunity.pl/events/5/techcamp-7

Na wydarzenie zaprasza organizator Akademia Unity wraz z partnerami, którymi są Microsoft BizSpark oraz Krakowski Park Technologiczny.

Patronami medialnymi wydarzenia są: Miesięcznik Manko, Magazyn Proseed, Dziennik Internautów, Niebezpiecznik.pl, e-biznes.pl, Web-shake.tv, IT w Krakowie, Webinside.pl, ebo.edu.pl, Internet News, Javablog, Crossweb.pl, Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie oraz Koło Naukowe IT na Politechnice Krakowskiej.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy