Tablet z Ubuntu od HTC zobaczymy już dziś? Tak mówią zegary...

19-02-2013, 11:47

Na stronie Ubuntu znajduje się zegar odmierzający czas do premiery tabletu z Ubuntu. Na stronie HTC też jest zegar i najwyraźniej odlicza on ten sam czas.

Na początku roku firma Canonical zaprezentowała Ubuntu for phones, czyli edycję popularnej dystrybucji Linuksa stworzoną z myślą o smartfonach. Stało się jasne, że w roku 2013 sponsor dystrybucji Ubuntu naprawdę chce wprowadzić ją na popularne urządzenia przenośne.

Premierę nowego systemu poprzedziło wyświetlenie licznika na stronie Ubuntu, który odmierzał czas do premiery.

Dziś Ubuntu również ma na swojej stronie licznik z napisem "Tick, tock, tablet time!". Można być niemal pewnym, że jest to odmierzanie czasu do premiery tabletowej wersji Ubuntu.

zrzut

To samo w sobie jest ciekawe, ale internauci zauważyli coś jeszcze ciekawszego. Zegar jest dziś widoczny także na stronie głównej firmy HTC i odmierza on czas niemal do tego samego momentu, co zegar na stronie Ubuntu. Pomiędzy zegarami jest minuta różnicy.

zrzut

Nietrudno zgadnąć, co to może oznaczać. Firma HTC ma obecnie problem z perspektywami na przyszłość. Raporty finansowe wskazują na spadek przychodów i wydaje się, że tajwański producent nie ma dobrego sposobu na konkurowanie z Samsungiem i Apple. W tej sytuacji może robić dwie rzeczy - kurczowo trzymać się nieefektywnego modelu lub... spróbować czegoś nowego. Ubuntu dla tabletów to może być to coś.

Czego możemy się spodziewać?

Ubuntu dla tabletów zapewne nie będzie bardzo odmienny od systemu dla smartfonów, który zresztą jest wyraźnie wzorowany na edycji biurkowej. Może się zatem spodziewać zarówno interfejsu opartego na krawędziach ekranu, jak i linuksowego terminala dla maniaków.

Sonda
Chciałbyś mieć tablet z Ubuntu
  • tak
  • nie
  • nie jestem pewien
wyniki  komentarze

Warto przypomnieć, że pierwsze smartfony z Ubuntu mają trafić do klientów na dwóch dużych rynkach już w październiku 2013 roku.

Obecnie nie tylko Ubuntu eksperymentuje z Linuksem na tabletach. W ramach projektu PengPod powstał bardzo ciekawy tani linuksowy tablet, choć pierwszy tablet z Ubuntu z pewnością będzie czymś więcej. Zarówno Canonical, jak i HTC będą chciały się pokazać od najlepszej strony.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930