Tablet Toughbook do pracy w trudnych warunkach

24-06-2011, 13:27

Wprowadzenie pierwszego wytrzymałego tabletu z serii Toughbook zapowiedziała firma Panasonic. Urządzenie z Androidem na pokładzie trafi na polski rynek pod koniec tego roku i ma je cechować charakterystyczna dla Toughbooków wytrzymałość.

Tablet Toughbook
fot. - Tablet Toughbook

Dzięki technologii zastosowanej w tablecie Panasonic Toughbook zminimalizowane zostały refleksy i odbicia światła. W efekcie obraz pojawiający się na 10,1-calowym wyświetlaczu XGA z funkcją multi-touch powinien być widoczny nawet w ostrym czy ograniczonym świetle.

Tablet zostanie wyposażony w moduł GPS, baterię umożliwiającą wielogodzinną pracę oraz akcesoria (m.in. rysik do obsługi wyświetlacza). Bardziej wymagający użytkownicy będą mogli skorzystać z szerokopasmowego podłączenia do sieci w standardzie 3G lub 4G.

>>> Czytaj: Toughbooki będą współpracować

Tablet Toughbook
fot. - Tablet Toughbook

Urządzenie skierowane będzie do osób, które pracując głównie poza biurem, wymagają wytrzymałego sprzętu zapewniającego szybki kontakt z otoczeniem zewnętrznym i stały dostęp do danych.

Tablet będzie należał do najbardziej wytrzymałych komputerów z serii Toughbook tzw. fully ruggedized. Urządzenia te mają twarde dyski zabezpieczone przed upadkami i wstrząsami. Upadek z wysokości 90 cm nie powinien wpłynąć w żaden sposób na działanie urządzenia. Powinno być ono również odporne na pyły i wodę oraz na niskie i wysokie temperatury.

Cena urządzenia zostanie podana w okresie późniejszym.

>>> Czytaj: Nokia N9 - prosty smartfon tylko na dotyk (wideo)


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy