Tablet Lenovo z Androidem zadebiutuje pod koniec roku (wideo)

21-07-2010, 10:35

Podobnie jak jeszcze kilkanaście miesięcy temu każda firma chciała mieć swojego netbooka, tak obecnie wszyscy skupiają się na udostępnieniu własnych tabletów.

Nie bez znaczenia był w tym przypadku ogromny sukces Apple, który pokazał, że zapotrzebowanie na tego typu urządzenia jest ogromne. Lenovo nie bagatelizuje jednak zagrożenia ze strony konkurencji, dlatego "LePad" zadebiutuje w pierwszej kolejności na rynku chińskim, gdzie iPad jeszcze oficjalnie się nie pojawił.

>>Czytaj także: Android 2.2 z Flashem i nie tylko

Sonda
Planujesz zakup tabletu?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
  • Już mam
wyniki  komentarze

Sercem urządzenia będzie typowo mobilny i lekki system Android przygotowany przez Google. Oczywiście ma on obsługiwać pocztę e-mail oraz umożliwiać wygodne przeglądanie internetu. Warto zauważyć, iż nie jest to pierwsze urządzenie Lenovo tego typu

Już w styczniu na targach CES zaprezentowano U1 Hybrid oraz smartbooka Skylight. Przenośne maszyny wykorzystywały początkowo stworzoną przez Lenovo dystrybucję Linuksa, jednak oba zostały ostatecznie wyposażone w Androida, który posiada lepsze wsparcie ze strony społeczności (choć z technicznego punktu widzenia także jest Linuksem).

Na początku tego miesiąca Liu Chuanzhi z Lenovo wspomniał, że Steve Jobs traci olbrzymią szansę, nie sprzedając swoich tabletów w Chinach. Gdyby Apple włożyło tyle samo pracy w chińskiego konsumenta, co my, mielibyśmy poważne problemy - dodał Chuanzhi.

Rynek tabletów staje się coraz ciekawszy, a szacunki, które mówią o tym, że Apple zarobiło na swoim iPadzie już ponad 2 miliardy dolarów tylko podkręcają tempo zabiegania informatycznych gigantów o nowych użytkowników. Walki o ten wzrastający rynek nie odmówił sobie ostatnio nawet Microsoft, którego Windows 7 jest zdecydowanie cięższy od Androida projektowanego dla telefonów.

>>Czytaj także: Android wyprzedza iPhone OS

Wspomnianego netbooka Lenovo U1 Hybrid możecie zobaczyć poniżej:


Źródło: CNET
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Windowstag tabletytag tablet PCtag Steve Jobstag Lenovotag Appletag Android
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy