Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

T-Mobile na topie, srebro dla Orange - stan internetu mobilnego w Polsce w sierpniu 2021

16-09-2021, 12:33

Sierpniowy ranking RFBENCHMARK na temat jakości i szybkości internetu mobilnego, dostarczanego przez polskich operatorów komórkowych, został przygotowany w oparciu o 209799 pomiarów.

Średnia szybkość pobierania danych

T-Mobile nadal prowadzi w tej kategorii, choć wyraźna przewaga z lipca (5,9 Mb/s nad Orange) stopniała. Operator będący na pierwszym miejscu pod względem pobierania danych odnotował w sierpniu 45,4 Mb/s.

Wyprzedził tym samym wspomniany Orange (41,1 Mb/s), a także Play (37,8 Mb/s) i Plus (30,5 Mb/s).

Średnia szybkość wysyłania danych

Play utrzymuje dobrą passę i czwarty miesiąc z rzędu cieszy się zwycięstwem w kategorii średniej szybkości wysyłania danych. To efekt wyniku 18,9 Mb/s.

Na drugim miejscu ponownie "srebrny" operator - Orange (17,7 Mb/s). Bój o trzecie miejsce był zacięty. Ostatecznie brąz przypadł w udziale T-Mobile (16,6 Mb/s), który o włos wyprzedził Play (16,5 Mb/s).

Najniższa wartość ping

Pod względem najniższej wartości ping T-Mobile nie miał sobie równych i z rezultatem 30,6 Mb/s zameldował się na pozycji lidera.

Orange z niezłym wynikiem 31,3 Mb/s musiało zadowolić się tytułem wicelidera sierpnia. Za nimi Play (34,0 Mb/s) i Plus (40,4 Mb/s). Kolejność w tabeli zatem praktycznie skopiowana z tej znanej z rywalizacji w zakresie najwyższej średniej prędkości pobierania danych. 

Pełen ranking znajdziecie na stronie RFBENCHMARK.eu >


Źródło: RFBENCHMARK