T-Mobile i Orange będą wykorzystywać wspólne sieci

21-07-2011, 20:33

Polska Telefonia Cyfrowa (T-Mobile) i PTK Centertel (Orange) podpisały dziś umowę o współwykorzystywaniu swoich radiowych sieci dostępowych. Umowa określa zasady zarządzania, planowania, obsługi, rozwoju i utrzymania tychże sieci. Zadania te będzie realizować utworzona wcześniej spółka NetWorkS!, w której obaj operatorzy mają po 50 proc. udziałów.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


- Podpisana dzisiaj umowa i powstanie spółki NetWorkS! to znaczący krok w dalszym rozwoju rynku telekomunikacyjnego w Polsce. Wspólne zarządzanie i rozbudowa infrastruktury sieciowej obu operatorów w krótkim czasie przyniosą klientom wymierne korzyści: polepszenie zasięgu i jakości sieci oraz dostęp do najnowszych technologii – powiedział Miroslav Rakowski Prezes Zarządu Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Sonda
Korzystasz z sieci T-Mobile lub Orange?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

- Naszym nadrzędnym celem zawsze jest dbanie o satysfakcję klientów. Dzięki tej umowie nasi użytkownicy będą korzystać z sieci o lepszym zasięgu, co da im znacznie wyższy komfort korzystania z telefonów, laptopów i tabletów. To jeden z niezwykle ważnych kroków w naszej strategii. W praktyce zapewnimy klientom dostęp do dobrych jakościowo usług na terenie całego kraju - zapewnił Maciej Witucki, prezes Grupy TP, dodając: To da nam przewagę konkurencyjną na coraz bardziej wymagającym i konsolidującym się rynku.

Zarówno jeden, jak i drugi prezes mówią o polepszeniu zasięgu i uzyskaniu przewagi nad konkurencją. Obie sieci komórkowe – według czerwcowego badania UKE – mogą pochwalić się jednymi z najlepszych zasięgów, małą ilością odrzuconych połączeń i dobrą jakością transmisji danych na wybranych trasach kolejowych (między miastami, gdzie zorganizowane będzie Euro 2012).

>> Czytaj też: Play ma problemy z zasięgiem przy granicy z Ukrainą

Operatorzy sieci chcą stworzyć w ten sposób najwyższą klasę sieci komórkowych w Polsce, zwiększyć zasięg i poprawić jakość usług. Korzyści dla klientów końcowych to jednak nie wszystko. Inwestycje w pierwszych trzech latach pozwolą długoterminowo zaoszczędzić do 29 proc. całkowitych kosztów sieci radiowych, m.in. w związku z redukcją liczby stacji bazowych.

Dzięki współpracy operatorzy będą mogli wyeliminować duplikujące się stacje bazowe w zbliżonych lokalizacjach i współkorzystać z pozostałych stacji na terenie całego kraju. Współpraca będzie realizowana w oparciu o podobną liczbę stacji bazowych każdego operatora.

Wdrożenie nowych rozwiązań sieciowych będzie następować stopniowo do 2014 r., natomiast pierwsze efekty mają pojawić się już w pierwszej połowie 2012 r. w wybranych rejonach kraju. Przez najbliższe miesiące toczyć się będą intensywne prace nad przygotowaniem planu dostosowania sieci operatorów oraz związane z przetargiem na nowy sprzęt.

Umowa została zawarta na okres 15 lat, z możliwością przedłużenia. Współpraca PTC z PTK Centertel będzie ograniczona do aspektów technicznych. Każda ze stron pozostanie właścicielem swoich elementów sieci i częstotliwości.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.