Świstak wprowadza (nową) prowizję od sprzedaży

02-09-2011, 10:27

Od wczoraj w serwisie aukcyjnym Świstak.pl rozpoczęto pobieranie prowizji od sprzedaży. Więcej zapłacą zwykli sprzedawcy, a mniej osoby z kontem firmowym. Prowizje są też inne, niż te ogłoszone nieco ponad miesiąc temu.

Sonda
Czy Świstak straci użytkowników po wprowadzeniu opłat?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Wysokość prowizji wynosi odpowiednio: 2% dla kont firmowych i 4% dla osób prywatnych. Zwolnione z opłat są przedmioty o wartości do 1 zł.

W wyniku wprowadzonych zmian każdy użytkownik serwisu otrzyma na starcie darmowe doładowanie wirtualnego salda, które wykorzysta na spłatę swoich należności. Kwota zasilenia wyniesie do 5 zł, w zależności od rodzaju posiadanego konta.

O opłatach informowaliśmy w Dzienniku Internautów jeszcze w lipcu, jednak wtedy - gdy opieraliśmy się na informacjach z oficjalnego forum - były one zupełnie inne. Od każdej transakcji miała być pobierana dodatkowo (oprócz dwóch lub czterech procent) opłata w wysokości 0,30 zł. Każdy z użytkowników miał dostać na starcie 20 zł, a nie jak teraz 5 zł.

>> Czytaj też: Jedna płatność za zakupy od kilku sprzedawców w Allegro

Świstak.pl pozostawał bezpłatny przez 7 lat. Zespół Świstaka był ciągle na etapie ustaleń dot. wysokości prowizji itd. Informacja na forum mówiła o pierwszej propozycji, która w rezultacie była modyfikowana jeszcze kilka razy. (...) Zespół Świstaka zdecydował się na obecne rozwiązanie, uznając je za najrozsądniejsze zarówno dla serwisu, jak i jego użytkowników (owszem, kwota doładowania konta jest mniejsza, ale prowizja pobierana od sprzedaży również została zmniejszona) - tłumaczy Dziennikowi Internautów Anna Listopad-Nowocin ze Społeczności.pl

Założeniem serwisu ma być pobieranie opłat od użytkowników wyłącznie w momencie, gdy uzyskają oni efekt np. w postaci sprzedanego przedmiotu. Dlatego też umieszczanie ofert pozostanie wciąż bezpłatne.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy