Świeży pakiet aktualizacji od Adobe

12-09-2013, 18:37

Nic nie wskazuje na to, by twórcy szkodliwego oprogramowania mieli zaprzestać ataków na programy Adobe, warto więc zainteresować się wydanymi w tym tygodniu poprawkami.

Podobnie jak Microsoft, firma Adobe opublikowała we wtorek kilka biuletynów zabezpieczeń.

  • APSB13-21 usuwa cztery luki w programie Flash Player i środowisku AIR (Adobe Integrated Runtime). Pozwalają one atakującemu przejąć kontrolę nad podatnym systemem i występują na różnych platformach, choć - jak zwykle - najbardziej zagrożeni są użytkownicy Windowsa i Maca.
  • APSB13-22 eliminuje osiem luk w programach Adobe Reader i Adobe Acrobat. Większość z nich umożliwia przejęcie kontroli nad systemem użytkownika, poprawki nie należy więc bagatelizować.
  • APSB13-23 likwiduje dwie luki w programie Shockwave Player (jest to wtyczka podobna do Flash Playera, tyle że coraz rzadziej wykorzystywana w przeglądarkach). Usuwane luki pozwalają na zdalne wykonanie złośliwego kodu.

Poniżej zamieszczamy ranking ważności poprawek udostępnionych we wrześniu przez Adobe:

Ranking ważności poprawek udostępnionych przez Adobe - wrzesień 2013

Według zaleceń producenta aktualizacje oznaczone jedynką należy zainstalować najszybciej, jak się da. Z instalacją „dwójek” możemy poczekać nawet miesiąc (firma nie odnotowała ataków z wykorzystaniem tych podatności). „Trójki” instalujemy według własnego uznania.


Źródło: Adobe
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy