Sundance: Dzień z życia internautów już jutro! W kwietniu podobny projekt na Off Plus Camera

26-01-2011, 16:39

Na festiwalu filmowym Sundance odbędzie się premiera filmu „Life in a Day”, reżyserowanego przez zdobywcę Oskara Kevina Macdonalda i produkowanego przez Ridleya Scotta, który powstał z nagrań wideo nadesłanych przez internautów.

Dzień z życia to akcja, którą od początku wspiera YouTube. 24 lipca 2010 za pośrednictwem tego serwisu internauci mogli przesyłać filmy o własnym życiu, z których miał zostać zmontowany film dokumentalny ukazujący jeden dzień na ziemi. Zgłoszono ponad 80 000 filmów, co stanowiło prawie 4500 godzin materiału – to właśnie z nich Kevin Macdonald i Ridley Scott stworzyli 90-minutowe dzieło.

Jutro, 27 stycznia odbędzie się jego premiera na największym festiwalu filmów niezależnych w Sundance, na którą zaproszono również 20 internautów, autorów materiałów wykorzystanych w filmie. Premiera będzie transmitowana na żywo na www.youtube.com o godzinie 19:00 polskiego czasu. Dostępny będzie także czat z reżyserem i jego współpracownikami.

>> Czytaj więcej: Pokaż światu jeden dzień ze swojego życia

W Polsce odbywa się projekt realizujący podobną ideę – crowdsourcingu. 13 wcieleń Tomasza M. (www.tomaszm.com) to krótkometrażowy film, którego współautorem może zostać każdy z internautów. Jego premiera przewidziana jest w kwietniu na dużym ekranie, podczas 4. edycji międzynarodowego festiwalu filmowego Off Plus Camera (www.offpluscamera.pl).

Wystarczy nakręcić za pomocą telefonu komórkowego krótkie ujęcie, ilustrujące historię związaną z tytułowym bohaterem, Tomaszem M., który posiada niezwykły dar – nocą potrafi wcielać się w inne postacie, dlatego właśnie realizowany obraz składać się będzie z 13. epizodów. Ze wszystkich nadesłanych filmów jury wyłoni najciekawsze propozycje, z których zostanie ułożony film.

>> Czytaj więcej: Masz komórkę? Możesz być współautorem filmu

Wersję autorską filmu „13 wcieleń Tomasza M.” złożoną z epizodów nadesłanych przez internautów, która zostanie pokazana na festiwalu Off Plus Camera, przygotuje muzyk i performer CeZik, autor m.in. hitu „Forfiter Blues”. Inicjatorem akcji jest telewizja internetowa Lookr.tv.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy