Studia dla twórców gier komputerowych ruszają na Uniwersytecie Śląskim

Forsal.pl 30-05-2011, 21:53

Uniwersytet Śląski podpisał w piątek umowę o współpracy z producentem gier komputerowych. "Będziemy kształcić specjalistów dla tej branży" - powiedział dr Paweł Jędrzejko, koordynator studiów.

Trzy z czterech specjalności powstaną w ramach istniejących wydziałów Uniwersytetu Śląskiego pod wspólną nazwą - Studia w zakresie Produkcji Rozrywki Interaktywnej, w skrócie SPRINT. W ramach podpisanego porozumienia nowe specjalności będą wdrażane od października 2011 do 2012 roku. "Rynek gier komputerowych przynosi większe dochody niż hollywoodzkie kino. Dlatego naszym celem jest wykształcenie studentów dla producentów gier komputerowych. Szkoda, że dopiero teraz wpadliśmy na ten pomysł, bo jestem pewien, że po ukończeniu studiów nasi absolwenci będą mieli pracę" - powiedział PAP dr Paweł Jędrzejko, koordynator projektu z ramienia Uniwersytetu Śląskiego.

Pomysł nawiązania współpracy z producentem gier zrodził się ponad rok temu, kiedy wykładowcy i pracownicy firmy wspólnie zorganizowali w Uniwersytecie Śląskim spotkanie poświęcone produkcji gier - "Game Day". Aula była pełna. "Od tego czasu zaczęliśmy się zastanawiać, jak połączyć biznes z nauką. Po ponad roku wytężonej pracy powstał unikalny program kształcenia studentów. Chodziło nam o to, żeby wypuścić na rynek ludzi, którzy będą mogli pracować od zaraz bez konieczności przyuczenia. Liczymy na tłum chętnych" - wyjaśniał dr Jędrzejko.

Jednym ze sygnatariuszy tego pomysłu będzie również Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Rozmowy jednak nadal trwają. Umowa o współpracy jeszcze nie została podpisana. Zadaniem Uniwersytetu Ekonomicznego będzie przygotowanie menedżerów zarządzających procesem produkcji gier, z kolei Uniwersytet Śląski będzie kształcić studentów na trzech specjalnościach - animacji w ramach wydziału artystycznego, programowania na wydziale informatyki i nauki o materiałach oraz umiejętności tworzenia narracji w języku angielskim na wydziale filologicznym.

Więcej szczegółów w serwisie Forsal.pl w artykule pt. Studia dla twórców gier komputerowych ruszają na Uniwersytecie Śląskim

PAP

Forsal.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy