"Strumień dla gier" być może już wkrótce w Google+

22-07-2011, 16:46

Społecznościowe gry mogą zatrzymać internautów na dłużej w Google+, które obecnie posiada tylko najbardziej podstawowe funkcje.

Według pierwszych analiz, o których informowaliśmy niedawno, pomimo dużej liczby kont w Google+, użytkownicy nie wracają do serwisu zbyt często. Oczywiście stać może za tym fakt, że internauci wciąż nie mają tam odpowiednio dużej liczby znajomych, których mogliby śledzić.

>>Czytaj także: Google poinformuje, że masz wirusa

Sonda
Google+ zaoferuje gry społecznościowe?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Świetnym pomysłem w tej sytuacji wydaje się udostępnienie gier społecznościowych, przy których użytkownicy spędzają zwykle wiele godzin. Google na swojej stronie pomocy umieściło informację o różnych modelach publikowania strumienia wiadomości, w tym specjalnego przeznaczonego dla powiadomień związanych z grami.

Obecnie strona pomocy została usunięta, a zamiast niej internauci mogą zobaczyć jedynie dobrze znany błąd o kodzie 404. Warto jednak przypomnieć, że nawiązania do gier społecznościowych można było odnaleźć w produkcie Google już wcześniej.

Jakiś czas temu jeden z internautów znalazł w kodzie usługi link do logo sekcji przeznaczonej dla gier, jak również odniesienia "/_/games/getGameFriends/" czy "/_/games/postToStream". Google na razie nie potwierdziło planów udostępnienia gier w swojej witrynie społecznościowej, jednak coraz większa liczba przesłanek wskazuje na to, że możemy się ich spodziewać.

>>Czytaj także: Google+ odnosi sukcesy na iPhone


Źródło: Slashgear
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy