Strony na Facebooku zyskają prostszy, jednokolumnowy wygląd

11-03-2014, 15:03

Przeglądanie stron na Facebooku nie będzie się już wiązać ze skanowaniem dwóch kolumn przy przewijaniu. Co więcej, Facebook zaoferuje nowe narzędzia do oceniania statystyk strony.

Gdy Facebook wprowadził tzw. oś czasu, dużo mówiono o wadach dwukolumnowego układu treści. Posty nie wyświetlały się jeden pod drugim i można było się spotkać z opiniami, że Facebook zmusza ludzi do "grania oczami w ping ponga".

Pod koniec 2012 roku Facebook zaczął naprawiać oś czasu. Indywidualni użytkownicy już od dawna powinni korzystać z wygodniejszego, jednokolumnowego układu. Niestety strony firm i instytucji nadal były dwukolumnowe.

Jedna kolumna także na stronach

20 godzin temu Facebook ogłosił, że również te strony zyskają uproszczony, jednokolumnowy układ. Mówiąc ściślej nadal będą dwie kolumny, ale w jednej będą wpisy, w drugiej informacje o firmie/instytucji np. fotografie, numery telefonów, mapy itd.

zrzut

Łatwiejszy dostęp do narzędzi

Facebook twierdzi, że przy nowym układzie łatwiejszy będzie dostęp do narzędzi administratorów (tj. statystyk, ustawiań oraz informacji o aktywności). Zaznaczono je na zrzucie poniżej.

zrzut

Sonda
Podobają Ci się zmiany w stronach na Facebooku?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Porównywanie statystyk stron

Co chyba najciekawsze, Facebook udostępni funkcję pn. Pages to Watch. Pozwoli ona administratorom na stworzenie listy stron podobnych do własnej strony i porównywanie kluczowych statystyk oraz najbardziej angażujących wpisów.

Poniżej zrzut prezentujący tę nową funkcję. Te nowości mają być stopniowo wprowadzane od tego tygodnia.

zrzut


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy