Strona CKE znów zhackowana

05-05-2010, 20:17

Maturzyści szukający arkuszy odpowiedzi na pytania, które pojawiły się na dzisiejszym egzaminie z matematyki, na pewno nie znajdą ich na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, została ona bowiem podmieniona - poinformował redakcję Dziennika Internautów jeden z Czytelników.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Zhackowana strona CKE - zrzut ekranu
fot. DI - Zhackowana strona CKE - zrzut ekranu
Po lewej stronie można obejrzeć przesłany nam zrzut ekranu obrazujący włamanie, zrobiony około godz. 16 (w chwili pisania tego tekstu strona była niedostępna). W oczy od razu rzuca się napis Nie chcemy matury z matematyki na tle zdjęcia uczniów piszących egzamin. Niżej można przeczytać: Nas ciekawi jedno... kto sprawdza matury z Informatyki ;>

Warto zauważyć, że nie jest to pierwszy atak na stronę CKE mający związek z wprowadzoną w tym roku obowiązkową maturą z matematyki. Na początku listopada, zaraz po próbnym egzaminie z tego przedmiotu również doszło do podmiany strony, wygląda jednak na to, że dokonały tego inne osoby (dzisiejszy komunikat hackerów był bardziej wyważony i pozbawiony błędów ortograficznych).

>> Czytaj więcej: Włamanie na stronę CKE - zdana matura z hackowania

Aktualizacja

Jak w serwisie HARD CORE SECURITY LAB podaje Wojciech Smol, zaatakowana strona internetowa mogła zawierać również złośliwy kod zdolny do infekowania systemów operacyjnych odwiedzających ją internautów.


Źródło: DI24.pl


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.