Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Maturzyści szukający arkuszy odpowiedzi na pytania, które pojawiły się na dzisiejszym egzaminie z matematyki, na pewno nie znajdą ich na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, została ona bowiem podmieniona - poinformował redakcję Dziennika Internautów jeden z Czytelników.

Zhackowana strona CKE - zrzut ekranu
fot. DI - Zhackowana strona CKE - zrzut ekranu
Po lewej stronie można obejrzeć przesłany nam zrzut ekranu obrazujący włamanie, zrobiony około godz. 16 (w chwili pisania tego tekstu strona była niedostępna). W oczy od razu rzuca się napis Nie chcemy matury z matematyki na tle zdjęcia uczniów piszących egzamin. Niżej można przeczytać: Nas ciekawi jedno... kto sprawdza matury z Informatyki ;>

Warto zauważyć, że nie jest to pierwszy atak na stronę CKE mający związek z wprowadzoną w tym roku obowiązkową maturą z matematyki. Na początku listopada, zaraz po próbnym egzaminie z tego przedmiotu również doszło do podmiany strony, wygląda jednak na to, że dokonały tego inne osoby (dzisiejszy komunikat hackerów był bardziej wyważony i pozbawiony błędów ortograficznych).

>> Czytaj więcej: Włamanie na stronę CKE - zdana matura z hackowania

Aktualizacja

Jak w serwisie HARD CORE SECURITY LAB podaje Wojciech Smol, zaatakowana strona internetowa mogła zawierać również złośliwy kod zdolny do infekowania systemów operacyjnych odwiedzających ją internautów.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

              *              

Źródło: DI24.pl