Strajk na poczcie - TP może przesunąć termin naliczania odsetek

24-11-2006, 12:55

W związku z trwającym strajkiem listonoszy Poczty Polskiej (PP), Telekomunikacja Polska S.A. (TP) poinformowała o możliwości przesunięcia terminu naliczania odsetek za faktury opłacone z opóźnieniem.

Przedstawiciele TP poinformowali, że na razie nie ma jeszcze danych o opóźnieniach w wysyłce faktur, bo wysyłka właśnie trwa.

Jeśli jednak efektem strajku będą znaczące opóźnienia, to Telekomunikacja ma możliwość podjęcia działań, które zniwelują negatywne skutki takiej sytuacji dla jej klientów - czytamy w stanowisku telekomu opublikowanym na łamach serwisu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Poczta Polska zapewniała TP, że nie będzie opóźnień w dostarczaniu faktur tej firmy, jednak strajk listonoszy wciąż trwa, a jego skala się rozszerza. Wątpliwe wydaje się zatem, by kierownictwo PP miało teraz jakiś większy wpływ na to, czyje przesyłki zostaną potraktowane priorytetowo.

W przypadku wystąpienia opóźnień mogących uniemożliwić czy znacząco utrudnić klientom dokonanie płatności w terminie, TP może przesunąć termin, od którego zaczyna naliczać odsetki za opóźnienie. Nie ma możliwości przesunięcia samego terminu płatności, bo musiałoby się to wiązać z ponownym drukiem i wysyłką wszystkich faktur. Jednak z punktu widzenia klienta przesunięcie terminu naliczania odsetek daje taki sam efekt, tzn. powoduje, że klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów.

Następny artykuł » zamknij

Jak spławić telemarketera?

Źródło: UKE
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Telekomunikacja Polskatag strajki
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031